Saako Baltic Princessin taxfreesta vielä risteilylahjakortteja jos ostot ylittää jonkun tietyn summan? Paljonko täytyy osytosten yhteensä olla?
risteilylahjakortti
11
956
Vastaukset
- Sasaa bonakkaa
Ne on niitä bonuspisteitä, joita saa ja ne vanhenevat melko pian.
- Bosaa Sanakkaa
No jos mielestäsi kolmen vuoden bonuspisteiden voimassa olo aika on melko pian vanhenemista....
Kyllä kun kertaostos ylittää tietyn summan saa sen matka lahjakortin. Se lahjakortti tietenkin on eri asia kuin nuo bonuspisteet. Pisteitä tietenkin tulee normaalisti matka lahjakortin lisäksi. - kiva..
Bosaa Sanakkaa kirjoitti:
No jos mielestäsi kolmen vuoden bonuspisteiden voimassa olo aika on melko pian vanhenemista....
Kyllä kun kertaostos ylittää tietyn summan saa sen matka lahjakortin. Se lahjakortti tietenkin on eri asia kuin nuo bonuspisteet. Pisteitä tietenkin tulee normaalisti matka lahjakortin lisäksi.Satutko tietämään/muistamaan summaa? Muistaakseni Viikkarilla sen sai yli 120€:n ostoksista..
- ....,,,,
kiva.. kirjoitti:
Satutko tietämään/muistamaan summaa? Muistaakseni Viikkarilla sen sai yli 120€:n ostoksista..
Viking XPRS:llä sai lahjakortin viime viikolla 70 euron ostoksesta.
Yhtiöillä ei ole mitään kiinteää summaa, josta tuon lahjakortin saa, vaan se vaihtelee sesongin mukaan, joskus saa, joskus ei lainkaan. - Lahja vai BONUS?
....,,,, kirjoitti:
Viking XPRS:llä sai lahjakortin viime viikolla 70 euron ostoksesta.
Yhtiöillä ei ole mitään kiinteää summaa, josta tuon lahjakortin saa, vaan se vaihtelee sesongin mukaan, joskus saa, joskus ei lainkaan.ei ole jaettu ostoksista (kuten varustamon muillakaan aluksilla) lahjakortteja, bonuskortin saa kun ostos ylittää määrätyn summan. Lisäksi lahjakortilla ei tarvitse maksaa ylimääräistä kortin oikeuttamista palveluista, Bonus kortti on siis hyvitys tekemistäsi ostoksista laivan merimyymälässä (ei siis taxfree viking XPRS.lä).
Lahjakortteja voi ostaa erikseen varustamon toimipisteistä. - oiuytgf
....,,,, kirjoitti:
Viking XPRS:llä sai lahjakortin viime viikolla 70 euron ostoksesta.
Yhtiöillä ei ole mitään kiinteää summaa, josta tuon lahjakortin saa, vaan se vaihtelee sesongin mukaan, joskus saa, joskus ei lainkaan.Ei ole Viking Express - vaan Viking EXPERIENCE
- tullista lainattua
Kyseisellä laivalla ei ole tax free myyntiä johtuen EU:n sisäisestä liikenteestä
150 € pitää ostaa niin saa risteilylahjakortin itselleen. Itse tuli ostettua pari päivää sitten ja sain risteilylajakortin
- Höperö61
jks-84 kirjoitti:
150 € pitää ostaa niin saa risteilylahjakortin itselleen. Itse tuli ostettua pari päivää sitten ja sain risteilylajakortin
Sain siis Baltic Princesin laivalta lahjakortin viikonloppuna kun ostin yli 150€ ostoksia laivalla.
Alan olemaan jo vähän vanhuuden höperö enkä ymmärrä kortin käyttöä
Haluaisinkin tietää sisältääkö se hytin, mikä on voimassaoloaika ja tuleeko lisämaksua risteilylle jos menemme autolla Tallinnaan. - qwedfghjm
Höperö61 kirjoitti:
Sain siis Baltic Princesin laivalta lahjakortin viikonloppuna kun ostin yli 150€ ostoksia laivalla.
Alan olemaan jo vähän vanhuuden höperö enkä ymmärrä kortin käyttöä
Haluaisinkin tietää sisältääkö se hytin, mikä on voimassaoloaika ja tuleeko lisämaksua risteilylle jos menemme autolla Tallinnaan.Jos autolla menette vaikka Pietarin kautta, ei tule risteilylly mitään maksua.
- tuossa tietoa:
Höperö61 kirjoitti:
Sain siis Baltic Princesin laivalta lahjakortin viikonloppuna kun ostin yli 150€ ostoksia laivalla.
Alan olemaan jo vähän vanhuuden höperö enkä ymmärrä kortin käyttöä
Haluaisinkin tietää sisältääkö se hytin, mikä on voimassaoloaika ja tuleeko lisämaksua risteilylle jos menemme autolla Tallinnaan.siihen merkittyyn summaan asti, ja maksaa loput itse mikä jää erotukseksi.
Mutta jos kyseessä on bonus-kortti jota yleisimmin jaetaan määrätyllä summalla tehdyistä ostoksista, ei sitä voi yhdistää muihin palveluihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää2055084Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy374503Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas2002721Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171352318- 601931
Maailman laiskin eläin: persu
Persu ei ole eläessään laittanut rikkaa ristiin itsensä elättämiseen. Luonnossa tuollainen ei olisi mahdollista, mutta s1121821- 671794
- 2081664
Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1521232Martina tienaa itse rahansa
Ei tarvitse anella elättäjältään rahaa, ruokaa ja laukkuja.241964