Hotel Oscar

..............

Hei!

Olemme matkustamassa toukokuun lopulla hotelli Oscariin Antalyaan ja olisimme halunneet kuulla kokemuksia. Täällä kyseisestä hotellista ei ole paljoa kirjoiteltu. Lähinnä kiinnostaa dolmusyhteydet rannalle...? pääseekö helposti? Hotellilta emme muuten kaipaa muuta kuin kattoa päänpäälle ja keskeistä sijaintia :)

3

344

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 5+18

      Onko tuoreita kokemuksia Hotel Oscarista? Tripadvisorissa pääsääntöisesti kehuja, joku moitti huoneita pieniksi.

      Napsussa moitittiin:
      "Hotelli ei vastannut todellakaan kuvausta mikä netissä annettiin. Oli tosi taitavasti kuvattu uima-allasaluekin (pieni kuin mikä ja uida ei saanut kuin joskus harvoin, kun yritti mennä uimaan niin jo oli tarjoilija kimpussa että pois pois). Huoneet oli pienempiä kuin leikkimökki juuri ja juuri mahtui 2 ihmistä sisään ja kun matkalaukun avasi niin oli tosi taiteilua pärjätä. Ikkunan takana tupakoitsijat pössytti yötä päivää ja savua tunki sisään (haittasi vaikka itsekin poltan) oli niin kuin olisi sisällä polttanut. Vettä ei saanut aamupalalla eikä mitään muutakaan nestettä kuulunut aamupalaan aina piti olla 2 tai 3 euroa joka pienestä pullollisesta maksamassa, muualla kaupungilla kaikki oli paljon halvempaa eikä huoneeseen saanut viedä mitään juotavaa muuta kuin maksamalla kalliisti hotellille, olo oli kuin keskitysleirissä. Oli ihanaa kun ei ollut kuin viikon reissu. "

      Mikä lienee totta, kommentteja? kiitos.

    • En menisi....

      Olin viime syksynä Oscarissa. Maksoin paikanpäällä vielä lisää jotta saisin paremman huoneen. No huh! Huoneessa oli tosi matala parvi, nukkuminen lähes mahdotonta kuumuuden vuoksi. Ilmastointi puhalsi vain alas huoneeseen.

      Aamiaisella, jonka maksoin etukäteen voi tilata lisämaksusta keitettyä, paistettua kananmunaa, tuoremehua jne... Aamiaiseen siis kuului vain leivät juustot ja leikkeleet kahvi tai tee.

      Ahdasta tosiaan oli ja en muutenkaan tykännyt kun tuntui rahastukselta koko touhu. Sain myös ruokamyrkytyksen, luultavasti juuri hotellista, koska söin sinä päivänä ainoastaan siellä, ja myrkytys oli akuutti. :(

      • Toisen ketjun aloitt

        Ollaan jo hylätty Oscar, vaikutti aika epämääräiseltä ja kovin vaihtelevia ja kriittisiä arvosteluita tripadvisorissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      238
      6031
    2. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      39
      4848
    3. KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!

      Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa
      Hybridi- ja sähköautot
      10
      4286
    4. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      12
      3031
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      119
      2997
    6. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      77
      2469
    7. Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu
      Maailman menoa
      121
      2426
    8. Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella

      Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/
      Ikävä
      190
      1689
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      46
      1649
    10. Bussipysäkki katos!

      Mitäpä mieltä uudesta katoksesta?
      Suomussalmi
      69
      1366
    Aihe