Hotel Oscar

..............

Hei!

Olemme matkustamassa toukokuun lopulla hotelli Oscariin Antalyaan ja olisimme halunneet kuulla kokemuksia. Täällä kyseisestä hotellista ei ole paljoa kirjoiteltu. Lähinnä kiinnostaa dolmusyhteydet rannalle...? pääseekö helposti? Hotellilta emme muuten kaipaa muuta kuin kattoa päänpäälle ja keskeistä sijaintia :)

3

366

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 5+18

      Onko tuoreita kokemuksia Hotel Oscarista? Tripadvisorissa pääsääntöisesti kehuja, joku moitti huoneita pieniksi.

      Napsussa moitittiin:
      "Hotelli ei vastannut todellakaan kuvausta mikä netissä annettiin. Oli tosi taitavasti kuvattu uima-allasaluekin (pieni kuin mikä ja uida ei saanut kuin joskus harvoin, kun yritti mennä uimaan niin jo oli tarjoilija kimpussa että pois pois). Huoneet oli pienempiä kuin leikkimökki juuri ja juuri mahtui 2 ihmistä sisään ja kun matkalaukun avasi niin oli tosi taiteilua pärjätä. Ikkunan takana tupakoitsijat pössytti yötä päivää ja savua tunki sisään (haittasi vaikka itsekin poltan) oli niin kuin olisi sisällä polttanut. Vettä ei saanut aamupalalla eikä mitään muutakaan nestettä kuulunut aamupalaan aina piti olla 2 tai 3 euroa joka pienestä pullollisesta maksamassa, muualla kaupungilla kaikki oli paljon halvempaa eikä huoneeseen saanut viedä mitään juotavaa muuta kuin maksamalla kalliisti hotellille, olo oli kuin keskitysleirissä. Oli ihanaa kun ei ollut kuin viikon reissu. "

      Mikä lienee totta, kommentteja? kiitos.

    • En menisi....

      Olin viime syksynä Oscarissa. Maksoin paikanpäällä vielä lisää jotta saisin paremman huoneen. No huh! Huoneessa oli tosi matala parvi, nukkuminen lähes mahdotonta kuumuuden vuoksi. Ilmastointi puhalsi vain alas huoneeseen.

      Aamiaisella, jonka maksoin etukäteen voi tilata lisämaksusta keitettyä, paistettua kananmunaa, tuoremehua jne... Aamiaiseen siis kuului vain leivät juustot ja leikkeleet kahvi tai tee.

      Ahdasta tosiaan oli ja en muutenkaan tykännyt kun tuntui rahastukselta koko touhu. Sain myös ruokamyrkytyksen, luultavasti juuri hotellista, koska söin sinä päivänä ainoastaan siellä, ja myrkytys oli akuutti. :(

      • Toisen ketjun aloitt

        Ollaan jo hylätty Oscar, vaikutti aika epämääräiseltä ja kovin vaihtelevia ja kriittisiä arvosteluita tripadvisorissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      873
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      718
    3. 35
      587
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      35
      587
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      47
      583
    6. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      575
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      29
      572
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      550
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      547
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      35
      474
    Aihe