Hotel Oscar

..............

Hei!

Olemme matkustamassa toukokuun lopulla hotelli Oscariin Antalyaan ja olisimme halunneet kuulla kokemuksia. Täällä kyseisestä hotellista ei ole paljoa kirjoiteltu. Lähinnä kiinnostaa dolmusyhteydet rannalle...? pääseekö helposti? Hotellilta emme muuten kaipaa muuta kuin kattoa päänpäälle ja keskeistä sijaintia :)

3

401

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 5+18

      Onko tuoreita kokemuksia Hotel Oscarista? Tripadvisorissa pääsääntöisesti kehuja, joku moitti huoneita pieniksi.

      Napsussa moitittiin:
      "Hotelli ei vastannut todellakaan kuvausta mikä netissä annettiin. Oli tosi taitavasti kuvattu uima-allasaluekin (pieni kuin mikä ja uida ei saanut kuin joskus harvoin, kun yritti mennä uimaan niin jo oli tarjoilija kimpussa että pois pois). Huoneet oli pienempiä kuin leikkimökki juuri ja juuri mahtui 2 ihmistä sisään ja kun matkalaukun avasi niin oli tosi taiteilua pärjätä. Ikkunan takana tupakoitsijat pössytti yötä päivää ja savua tunki sisään (haittasi vaikka itsekin poltan) oli niin kuin olisi sisällä polttanut. Vettä ei saanut aamupalalla eikä mitään muutakaan nestettä kuulunut aamupalaan aina piti olla 2 tai 3 euroa joka pienestä pullollisesta maksamassa, muualla kaupungilla kaikki oli paljon halvempaa eikä huoneeseen saanut viedä mitään juotavaa muuta kuin maksamalla kalliisti hotellille, olo oli kuin keskitysleirissä. Oli ihanaa kun ei ollut kuin viikon reissu. "

      Mikä lienee totta, kommentteja? kiitos.

    • En menisi....

      Olin viime syksynä Oscarissa. Maksoin paikanpäällä vielä lisää jotta saisin paremman huoneen. No huh! Huoneessa oli tosi matala parvi, nukkuminen lähes mahdotonta kuumuuden vuoksi. Ilmastointi puhalsi vain alas huoneeseen.

      Aamiaisella, jonka maksoin etukäteen voi tilata lisämaksusta keitettyä, paistettua kananmunaa, tuoremehua jne... Aamiaiseen siis kuului vain leivät juustot ja leikkeleet kahvi tai tee.

      Ahdasta tosiaan oli ja en muutenkaan tykännyt kun tuntui rahastukselta koko touhu. Sain myös ruokamyrkytyksen, luultavasti juuri hotellista, koska söin sinä päivänä ainoastaan siellä, ja myrkytys oli akuutti. :(

      • Toisen ketjun aloitt

        Ollaan jo hylätty Oscar, vaikutti aika epämääräiseltä ja kovin vaihtelevia ja kriittisiä arvosteluita tripadvisorissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      265
      4255
    2. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      119
      2329
    3. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      52
      2277
    4. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      82
      2214
    5. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      130
      2178
    6. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      236
      1993
    7. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      75
      1832
    8. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      97
      1658
    9. Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta

      Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem
      Maailman menoa
      398
      1322
    10. Oletko tosiaan niin

      matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.
      Viha
      151
      1271
    Aihe