alue Tampereen seutu tällä alalla on? Onko työpaikkoja, myös sellaisille, jotka eivät ole juuri valmistuneita tradenomeja, löytyykö töitä myös sellaisille, jotka eivät ole kirjanpitäjiä, mutta ovat kuitenkin oppimiskykyisiä ja näppäriä? Kannattaako harkita muuttamista Tampereelle? Vuokrat siellä ainakin ovat kalliita, että siitä päätellen töitäkin riittää ihmisillä, sillä niinhän se on, että jos on työttömyysseutua niin vuokratkin ovat alhaisia...
Vastaukset 2
- Been there
Oppimiskykyisyys ja näppäryys ei paljon auta tässä nykyajan surkeessa tilanteessa, kun on paljon hyviä tyyppejä työttömänä. Tampereella työttömyys suurempi kuin keskmäärin muualla Suomessa.
- minnes sitte
Juu ja mä tiedän, että hallinto- ja toimistoalan paikkoja on toisaalta tarjolla, mutta niin on hakijoitakin - merkonomeja ja tradenomejahan syntyy pilvin pimein.... Ja juuri niitä taloushallinnon paikkoja näyttäisi olevan, sekä tietty vuokrafirman paikkoja.
Noo, ei kai sitten vaihtoehdoksi jää kuin stadi.... ja vielä kalliimmat asunnot... Stadissa myös näyttää toimistoalan paikkaan kuin paikkaan olevan vaatimuksena "täydellinen englannin kielen suullinen ja kirjallinen taito" - hih.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän531077Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll221050Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 50824
- 46735
- 37659
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan62609Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181605Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘38562