Autossani on alla kesänakeilla MVR 5 puolaiset 19"aluvanteet,onko tietoa minkä hintaluokan vanteet nää on uutena? Onko muilla seiska 35:n omistajilla ollu ongelmia. Itselläni katti prakaa edestä ja korjaus maksaas hunajaa koska kattia ei saa kuulemma vaihdettua ilman moottorin nostoa. (Miksi hel****ssä se niin on asennettu)
BMW 735i -02
syrjan01
4219
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
"korjaus maksaas hunajaa "
Hunajaahan se on maksanu koko auto, pitää se olla varaa sit maksaa korjaukset/huollotkin.
Joo,just tuallaista vastausta mä odotinkin... seuraavaksi sitten asiallisia kommentteja otetaan vastaan.
3.5l kone, 272 heppaa vaan painaa niin prkleesti että heikkoa on meno..
Mutta jos ihan oikeasti ajelet ton luokan bemarilla, tuskin tulet suoli24 palsalle kyselemään miksi auto on rakennettu niinku se on rakennettu. Kysy valmistajalta? Tai käy siellä merkkihuollossas kysymässä miten on, ne tosin puhuu kakkaa, että saavat sun viimesetki lainat ja pikavipit riistetty turhiin ja hintaviin remontteihin. Onnea sulle, jos -02 vuotinen auto lahoo käsiin. Ite ajelen -97 vuotisella ja hyvin toimii.
Putkistokin vaihdettiin, ei ollu iso homma, näissä "ei niin muovilla peitetyissä" autoissa kun tuo huoltojen teko ym. onnistuu vielä kivuttomasti vähänkin autoista jotain tietävältä. Mutta aina oonki sitä mieltä ollu, että sontaa ne on noi bemarit. Onhan ne komeita ja kulkee ku iskee 4.0l tai isomman koneen, miksei viritelty 3.5l, mutta kun 2.0l turbolla pääsee nopeemmin ja taloudellisemmin niin turha ostaa bemaria, vakuutuksistaki joutuis maksamaan ~400€ vuodessa silkkaa bemari lisää, koska vakuutusyhtiöt olettaa (tietää), että aina ne on bemarit kylki edellä puussa ku kaikenmaailman kus piät niillä kaahailee. Samaa alkaa olemaan audeilla, tosin ne vaan vetelee toisten kylkiin, kun ei perä heitä.
Eilenkin nätisti setä suhautti audin citymaasturilla risteyksestä eteen niin että paskaks olis menny jos en olis hidastanu, koittavat tolla tavalla saada vielä peräänajajia maksamaan, jos sattuis ettei huomaiskaa jarruttaa.
se on... Toiset on maksellu omakotitalojansa,ja minä hullu vihdoin ku oli varaa ajaa ajokortti pimahdin autoihin . Iskäpappa ku ei koskaa maksanu mitään nii vihdoin ku 23v oli varaa ajokorttii ja muuhun nii alko autot olemaan in,nyt 30v oli varaa hankkia tua bemsu nii vitutti vaa ku kerkes sillä 2kk ajaa ku kaikki alko hajoomaan käsiin. Ei siinä mitään korjatahan ne pitää,että on autoa pidemmäksikin aikaa..
'Kiitti Vitusti..