Siemenssiltä löytyy jääkaappipakastin jossa on jääkaapin puolella puhallin. Kyselin kauppiaalta mitä hyötyä siitä on. On kuulemma hyvä kun lämötila pysyy tasaisena ylä ja alaosissa. Ystäväni sanoi että on hyvä jos sisältä löytyy eri lämmöt salaatille ja kaljalle ja muille.
Mitäs olette mieltä? Eihän se voi olla huono kun saksalainen insinööri on sen sinne laittanut puhaltamaan, vai voiko ?
Mitäs olette mieltä? Eihän se voi olla huono kun saksalainen insinööri on sen sinne laittanut puhaltamaan, vai voiko ?
Vastaukset 2
Vanhimmat
puhaltimella saadaan todella tasaisempi lämpötila kaappiin. Oikeastaan makuasia kuka sitä sitten kaipaa. Muillakin valmistajalla on toki kaapeissa puhaltimia.
vihanneksille ja salaateille ja sellasille tapaa tuollaisista kaapeista kyllä löytyä omat lokeronsa, joiden ilmankiertoa voi säätää.
Mun mielestä puhallin on hienous joka tulee ja poistuu kaapeista n. 10 vuoden välein :)
eli aina se tulee uutuutena ja sitten se unohdetaan, ja sitten se taas tulee uutuutena.
vähä sama kuin automaattisulatuspuhalluspakastimet.
ei ainakaan haittaa, paitsi että maksaa ja vie sähköä.