Hei,
Moni käyttäjistämme on kertonut erilaisista Gallerian käyttöön liittyvistä
ongelmista. Olemme tietoisia näistä puutteista ja vioista.
Kehitystyötä palvelun parantamiseksi on tehty ja Galleria
uudistuukin tulevan kesän aikana. Gallerian uudistuksessa keskitytään
tekemään palvelusta helppokäyttöinen ja entistä yhteisöllisempi palvelu.
Samalla uudistuu myös palvelun tekninen toteutus.
Gallerian uudistus ei vaadi käyttäjiltä toimenpiteitä ja kaikki nykyiset
tiedot siirtyvät uuteen palveluun automaattisesti. Tarkempia tietoja
aikataulusta ja uuden palvelun ominaisuuksista ilmoitamme lähempänä
uudistuksen ajankohtaa.
Ystävällisin terveisin,
Suomi24
Suomi24 Galleria uudistuu
14
2097
Vastaukset
- vituttaa......
Uudistuksia tehdään jatkuvasti, mutta vanhaa osiota ei saada pelaamaan. Montako huomautusta on tullut 3 viikon sisällä saitista Yhteisöt/finlandssvenskarna/öppet forum, luultavasti 50 kpl. Ja kun ei saada sitä pelittämään ei sitten millään. Vastaukset hyppii sinne sun tänne, yksittäisten viestien luku mahdoton, ja uudistuksia sen kun vain tehdään, kenellekö?
- Östnylänning
Följer med sajten om Svedupelle o Finntollo. Där finns ingen logik i sajten. Nån kastade fram att dom skall flytta bort ifrån Suomi 24. Ingen har intresse att fixa problemet. Kommer att föreslå Sonera Plaza, den sajten funkar.
- Tarkka.
Östnylänning kirjoitti:
Följer med sajten om Svedupelle o Finntollo. Där finns ingen logik i sajten. Nån kastade fram att dom skall flytta bort ifrån Suomi 24. Ingen har intresse att fixa problemet. Kommer att föreslå Sonera Plaza, den sajten funkar.
Vi kan öppna en ny sajt på Sonera Plaza. Skall kolla in den . En annan möjlighet är nån svensk sajt, för största delen av inläggen kommer ifrån Sverige.
- pettynyt suomi 24:jä
peetä.Koitetaan uudistua, kun entisetkään EI PELAA !
Siksi vaihdoin meiliboksini G-meiliin ja pelittää hyvin!
Olen kohta neljä kuukautta pyytänyt Suomi24:jää tyhjentämään meiliboksini--turhaan -- taitaapi olla noin yli 10000 meiliä roskiksessa mikä ei tyhjene ohjeiden mukaan!!!
Mutta antaahan kerääntyä sillä olen vasta vähän vaille 10% käyttänyt tilasta---mitä en tule tarvitsemaan enään ikinä!!!
Treffi-palsta tökkii---ja siitä vielä Galleria!
Voi pee--kun tehdään "vasemmalla kädellä" ns.töitä!!
Samoin voin sanoa Huuto.netistä-----------mitä hel.....n aloittelijoita--AMATÖÖREJÄ--palkataan!!!
Että tämmöiset Lapista! Terkut kaikille
- tällälailla
On se mukavaa kun taaaas uudistuu, mutta kun en pääse kirjautumaan sisään!? Onko tähän jotain kikkaa? Tai voisitteko ystävällisesti ilmoittaa miteb saan poistettua koko profiilini, MAKSUTTOMASTI! Kiitos :)
- 9+12
Se uudistus luvattiin kesän aikana, luultavasti menee ensi kevääseen. Eihän näitä vanhoja vikoja ole edes aloitettu korjaamaan. Rahat pois mainostajilta ja muusta viis.
- puupää II
9+12 kirjoitti:
Se uudistus luvattiin kesän aikana, luultavasti menee ensi kevääseen. Eihän näitä vanhoja vikoja ole edes aloitettu korjaamaan. Rahat pois mainostajilta ja muusta viis.
Useista yhteydenotoista huolimatta yhteisöt palstaa ei saada korjattua. Onko jollain tietoa mihin voisi seuraavaksi ottaa yhteyttä? Minusta 3 viikkoa on riittävä aika korjaukseen.
- Ifrån Karis
puupää II kirjoitti:
Useista yhteydenotoista huolimatta yhteisöt palstaa ei saada korjattua. Onko jollain tietoa mihin voisi seuraavaksi ottaa yhteyttä? Minusta 3 viikkoa on riittävä aika korjaukseen.
Har ingen intresse att få spalten att funka? Ni skall öppna en ny sajt på Sonera Plaza, där sköter dom om att den funkar.
- qw
Ifrån Karis kirjoitti:
Har ingen intresse att få spalten att funka? Ni skall öppna en ny sajt på Sonera Plaza, där sköter dom om att den funkar.
niin
1. pääseekä sillä kaikkin Suomi24 osioihin?
2. voiko sen jälkeen enää kirjoittaa muulla kuin rekisteröidyllä nimimerkillä eli tuleeko se automaattisesti kaikkiin viesteihin?
3. Voiko rekiteröidyn nimimerkin itse poistaa ja jos voi niin miten? - Björn Bårj
qw kirjoitti:
niin
1. pääseekä sillä kaikkin Suomi24 osioihin?
2. voiko sen jälkeen enää kirjoittaa muulla kuin rekisteröidyllä nimimerkillä eli tuleeko se automaattisesti kaikkiin viesteihin?
3. Voiko rekiteröidyn nimimerkin itse poistaa ja jos voi niin miten?Var inne och kollade Plazan. Verkar en aning svår, du har ingen egen sajt som är lätt att hitta med endast en link. Vi skall se vad svenskarna har att bjuda på, troligtvis nånting bättre än Suomi 24. Vad jag läste sajten, så har det anmälats om felet sen 25.04 flera gånger, och ingen har intresse att fixa saken.
- Ei hyväksy tunnuksia
Sen jälkeen kun salasana piti vaihtaa,en ole päässyt 24 palstalle eikä se toimi. Ainavaan käsketään vaihtaa salasana vaikka se jo tehtiin. Kyllä nyt olisi kirveellä töitä. Varmaan jo 3 tai 4 viikkoa mennyt kun viimeksi pääsin lukemaan keskusteluja.
- böööö
ho hoijaa,,,ai uudistuu,,,tehkää jotain,että sivut toimii,,,turha puhua paskaa sitä ennen,,,
vittu,,kun sivut aina jumissa,,jotenkin persiistä,koko homma,,,ai teillä jotain lääkkeitä parantaa
sivujen toimivuutta,,haistakaa paska,,,ei mitään muutosta tuu,,,eli persiistä edelleenkin,,,!!!!! - kaavanaama2
Olen avannut oman paikan galleriassa. Kun kirjaudun sisään, niin kaikki okei, mutta miksi monet ystäväni eivät pääse siihen käsiksi. Eli toisille pelaa, toisille ei. Kuvan yhteydessä on pieni pallura. Se on toisilla valkoinen, toisilla vihreä. Mikä se on ???
Hei . Galleria on mielestäni on mennyt jotenkin niin vaikeeksi ja siellä olo omilla sivuillani on epämukavaa . Kokeillaan nyt vaan tyytyä tänän mitä on . Nyt on tietenkin tietoliikenteen vuoksi oltava varovainen sillä täällä on minusta jopa pelottavaa olla esim fesen sivuilla . Olkaamme varovaisia täällä liikkuessamme .
Terveisin Hilu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1276332Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/745812297Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk461560Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1121318Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna881186- 661038
Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.481035Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll641010Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain
muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.27968- 63946