Piipun pellitys

Minkähänlaisia hintoja olette joutuneet maksamaan piipun pellityksestä (mulla olisi tarvetta kolmireikäsen piipun pellitykseen).
7689
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

No meillä maksoi parisataa lecan tuplahormiin pelti. Itse mittasin ja toimitin piirokset peltisepälle, joka väänteli sopivan pellin. Asennuksen tein myös itse.

Äänestä
  • 250e piipun pellitys ja mökin ikkunoiden 6kpl pellitykset asennuksineen.

    Äänestä

Taivuttelin itse pellit töissä, makoin materiaaleista 20 egee, myös asensin itse.

Äänestä

50markkaa sisälsi pellin ja paikalleen asennuksen

Äänestä
  • Tuota 50 mk hintaa asennuksineen voisi luonnehtia jo edulliseksi. Millä vuosikymmenellä tuo tehtiin?

    Äänestä

viime syksynä laitoin uudet piipun pellit kolmi reikäinen piippu,maksoi 350 pellit valmiiksi tehtynä ilman asennusta.Olivat mielestäni kalliit,olis kuulemma saanut asennettuna samaan hintaa toisesta liikkeestä.

Äänestä

Kiitos, kaikille. Nyt tietää suurin piirtein, että mitä tuo tulisi kustantamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ejiibeme kirjoitti:

Minkähänlaisia hintoja olette joutuneet maksamaan piipun pellityksestä (mulla olisi tarvetta kolmireikäsen piipun pellitykseen).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu