korko hankalin. vie ylös tähtäintä joutuu laskemaan.eli kun tähtäin nostetaan ylös lasketaanko tähtäintä siinä niin että siirretään viivapalikkaa vasemmalle?
rynkyn tähtäinten säätö
2
710
Vastaukset
- 14
Siis m itä häh täh! Nostat tähtäimen ylös ja mietit mihin suuntaan siirtää. Käännä poika piippu vielä osoittamaan kattoon, jolloin ylöskäännetty tähtäin on vaakasuorassa. Mieti sitten mihin suuntaan tähtäintä pitää siirtää, jos haluat sitä alaspäin.
ps. purista kummatkin kädet nyrkkiin siten, että peukalot ovat nyrkin ulkopuolella ja osoittavat ylöspäin. Vie vasen käsi suoraan eteen silmänkorkeudella ja nosta oikea käsi naaman eteen. Katso silmällä ylöspäin osoittavien peukkujen linjaa ja siirrä takimmaista kättä ylös ja alas samalla kohdistaen linjaa tähtäyspisteeseen. Huomaat hyvin nopeasti mihin suuntaan kättä eli tähtäintä pitää siirtää, jotta osumat siirtyvät haluttuun kohtaan. Sama käsiliike sopii myös etutähtäimille, mutta liikuttelet vuorostaan etummaista kättä.
Ei tartte kysellä.- töks töks
Heh heh vasen oikea variksenpoikia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1522864Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2792550Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.391544Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381510- 1211222
- 1081163
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151075Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041053Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.319946Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La60922