1. Volvo
2. Toyota
3. Mercedes-Benz
4. Volkswagen
5. Opel
6. Nissan
7. Ford
8. Audi
9. BMW
10. Peugeot
11. Mazda
12. Saab
13. Renault
14. Fiat
15. Honda
16. Citroën
Lähde: European Trusted Brands -tutkimus
2. Toyota
3. Mercedes-Benz
4. Volkswagen
5. Opel
6. Nissan
7. Ford
8. Audi
9. BMW
10. Peugeot
11. Mazda
12. Saab
13. Renault
14. Fiat
15. Honda
16. Citroën
Lähde: European Trusted Brands -tutkimus
Vastaukset 7
Vanhimmat
tämä oli, sinun suosikkilistasiko ?
http://www.trustedbrands.de/HVersion.html
Tuolta sivulta en kyllä löytänyt mitään 2003 uudempaa mutta eipä noilla ole tapana moisia ilmaiseksi heti julkaistakaan.
Vaikka valitut palat eivät herätä luottamusta niin ovat julkaisseet Suomessakin useita tutkimuksia joita on referoitu ihan pääuutislähetystä ja ns. laatulehtiä myöden joten eivät nuo sitten ilmeisesti mitään ihan hatusta revittyjä ole.
Mielenkiintoista muuten että Ranskan luotetuin automerkki on Renault. Perinteisestihän Peugeot on ollut Ranskassa arvostustasossa ykkönen joten rellu on ilmeisesti nostanut profiiliaan kotimaassaankin.
Ihanaa,tutkija listoineen on taas täällä!
Otit tuon jonkun mukamas "paremmuusjärjestyksen?", eilisestä Iltalehdestä (Valittujen palojen teettämä tutkimus-HAH!)
Älähän yritä huijata,lista ei ole muu kuin joku tutkimus,joka pohjautui M I E L I K U V I I N ,joita ihmisellä on eri automerkeistä!(lueppa vaikka siitä alkuperäisestä tekstistä)
Onhan se varmasti hirmuisen mukavaa,kun toyota on noinkin kärjessä...mutta se on kyllä niin,että te "riisikuppikuskit" ymmärrrä turvallisista,hienoista,mukavista ja nautinnolla ajettavista autoista yhtikäs mitään-keittäkää riisine rauhassa ja antakaa renaultistien nauttia olennaisesta-hyvästä autosta!(näyttäköön tilastot sitten ihan mitä vaan!)
Unohtakaa jo hyvät ihmiset tuo Valittujen Palojen kökkötutkimus! 1500 naista vastaa 'musta tuntuu' -menetelmällä, niin siitä sitten tulee luotettava tilasto! Haloo!
Ajan muuten Tojoa, mutta kyllästyttää nää jatkuvat tilastot ja muiden merkkien parjaaminen. Pysyttäisiin asialinjalla, niin kaikki saisivat näiltä palstoilta paljon enemmän irti!
Tässä ollaan asialinjalla:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=577&posting=22000000002994482
vastailla moisiin provoihin. Eiköhän Renaultisit itse tiedä millä ne ajaa, joten ei tarvitse moisia tilastoja katsella.
Listahan kertoo sen mikä automerkki on ykkönen autopalvelujen käyttäjänä tien päällä.
Ei muuten ole huonosti Renault sijoittunut tällä listalla.
Näitä kirjoituksia tuntuu piisaavan..kenellä mikin menossa rikki.
En ole pienen ikäni aikana tavannut yhtään viatonta auto merkkiä ..Ainut jonka kuski yltyi jopa kiittelenään löytyi eräistä raveista tamma lähdöistä..Sekin oli vekseli vetoinen...
Näytti jo lähdössä öljyt valuvan jo radalle..
Eli joku pitää äidistä ..toinen tyttäristä..Minä en sano ennää mitään mie vaan ajelen..ja nautin.
Tosin kaikkien kannattais miettiä mikä vika tekee autosta ongelman..ja minkä asian kanssa ei ole mittään hättee