aika outoa...

...kun tämä palsta tuntuu olevan varmaan ainoa,jossa oikeastaan tunnutaan esittelevän vain ja ainoastaan eri tilastoja.Eikö teillä ole oikeasti muuta keskusteltavaa kuin tilastot?
5506
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Yhdysvaltalaiset nettikäyttäytymistä koskevat tutkimukset osoittavat, että nettipalstoille hakeutuu keskustelemaan yleensä neuroottisia ihmisiä; he reagoivat voimakkaasti kaikkiin vastoinkäymisiin elämässään, pieniinkin.
Niinpä heille esimerkiksi autojen valinnan suhteen on tärkein tieto on ko auton vikaantumisalttius - sehän vaihtelee merkki- ja mallikohtaisesti 1 - 5 %:n välillä. Ja neurootikot valitsevat luonnollisesti sen auton, jossa vikaantumisalttius on pienin. Ja sitä pientä vikaantumisalttiutta he sitten toitottavat koko netissä, eivätkä ymmärrä, miksi muut ihmiset pohtivat muitakin auton ominaisuuksia.

Äänestä
  • Millaisia vastoinkäymisiä elämässä sinulla on, kun pitää tänne kirjoittella

    Äänestä

  • mikko kirjoitti:

    Millaisia vastoinkäymisiä elämässä sinulla on, kun pitää tänne kirjoittella

    Ainahan niitä vastoinkäymisiä elämässä tulee - mitä vanhemmaksi elää, sitä enemmän niitä näyttää siunaantuvan. Autoja en kuitenkaan pidä "vastoinkäymisenä" vaan kulkuvälineinä, joissa on eri tavoin painottuvia ominaisuuksia merkistä ja mallista riippuen.

    Äänestä

Toyotassa ei ole vikoja, niin mistä sitä sitten keskustelisi?
Ei vaan, aika ala-arvoiseksi mennyt useimmat palstat (Tojo, Volvo, Honda...)
Pelkkää oman merkin puolustelua/ylistystä.

Äänestä

Kait me täällä omalla osiollamme saamme keskustella eri tilastoistakin, ei kai siinä ole mitään väärää. Asia muuttuu sen jälkeen, jos kirjoitellaan toisten osioille tyyliin tojota on paras ja sinun merkkisi on ihan paska.

Tiedätkö minkä takia vain täällä esitellään niitä tilastoja? No varmaankin siitä syystä, että Tojo hallitsee noita myynti- ja luotettavuus tilastoja. Kukapa sitä kehtaisi kehuskella, että omaa merkkiä on myyty niin onnetoman vähän, tai että luottettavuudessa se on sieltä huonoimmasta päästä.

Jos oma merkkisi ei pärjäisikään noissa tilastoissa, niin kestä se kuin mies, sillä ei se nyt kuitenkaan ihan maata kaatava asia ole. *pyörittää puukkoa kateellisen rinnassa* :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bobcat kirjoitti:

...kun tämä palsta tuntuu olevan varmaan ainoa,jossa oikeastaan tunnutaan esittelevän vain ja ainoastaan eri tilastoja.Eikö teillä ole oikeasti muuta keskusteltavaa kuin tilastot?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu