mitä mieltä ootte tosta paketista http://www.autostudio.fi/product_info.php?cPath=27_214&products_id=5565
spl-pro
hhdfvhv
14309
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
No, jos ei etsi max paineita eikä piittaa hirviästi äänenlaadustakaan niin
kaippa tuo jonkinlaiset jumputukset aikaan saa.
Ennemmin itse ostaisin vaikka käytetyn vahvarin(SPL dynamics) ja ton subin(Spl Pro) uutena.
Nuo vahvarit ei oo kyl järin hyväs mainees...
kyl vissiin ford fiestaan iha hyvin riittää?
Mielummin itse panostaisin pikkasen enemmän isomman merkin laitteisiin. 250e hintaan saa jo huomattavasti laadukkaampia kokonaisuuksia. hyvällä tuurilla saa jopa kaapelitkin vielä mukana.
mutta en oo ees viel ajokortti ikänen eikä 81 vuoden fiestaan voi kauheita laittaa kun levähtää pian käsiin :D
Se mitä et mielestäs voi laittaa vanhaan autoon, ei riipu kaartion koosta tai poppilaitteiden merkistä.
mite ois vaik tuo subi (spl-pro) ja joku toine vahvari ehdotuksii ?mielellään edullinen!!
Autostudion uus kakskanava vahvistin menisi hyvin. http://www.autostudio.fi/product_info.php?cPath=21_25_113&products_id=1304 Tuon SplPro2120 vahvarin sillattu teho ei kyllä ole todellisuudessa 400w/rms. Katsoin "valmistajan" käyttöohjeesta, jossa on kaikkien noiden SplPro vahvareiden tiedot kun samaa mallisarjaa ovat ...siis mitä nykyään on myynnissä. 250w/rms/4ohm on tuon ekan linkkisi vahvarin teho.
Mulla on (toistaiseksi turhana) SplPro:n vastaava nelikanava malli (4x60) joka antaa vain 125w/rms sillattuna, ei 200w/rms! Mutta ei niillä wateilla ole kummempaa merkitystä loppujen lopuksi.
http://www.fanaticaudio.com/tuotteet.php?tuoteryhma=8&valmistaja=147
http://www.powerset.fi/autohifi/pakettitarjoukset/index.html
osta minulta spl x4 Em Phaser subi (300e) :D
RMS TEHONKESTO 2500 W !!!
MAX TEHONKESTO 5000 W !!!
P.s uuden veroinen
liian laiha budjetti :C
tuskin siihen sierraan kannattaa mitään subbareita mennä ostamaan. Jos ei oo korttia, niin miten ajattelit esim ladata akkusi?
Kortillahan sitä autoa ajetaan ja akkua ladataan...
Mistä näitä pellejä oikeen tulee...
tulipa hankittua kanssa hyppyy autoksi voort riesa ja tuplasin auton hinnan asentamalla uuden soittimen. ja ihan vaan sen takia etten enään omista c-kasetteja. Sen verran myönnyn että tuo vielä kannatti.
juu ei oo korttii eikä kyl oo mikään sierrakaan mut on kyl totta että ei se kortti kuskia tee ;D