Mikä on leenan kirjallisuus laji proosa draama vai lyriikka? ja mikä on hänen kirjallisuudenlaji
Leena lehtolainen
3
360
Vastaukset
- Ynjemi Nyhtänköljä
Vastaus selviää lukemalla muutaman Lehtolaiskan. Esseiksi en niitä tohdi sanoa, mutta lyrikka liippaa läheltä, semmoista tajunnanvirtadraamaa toisinaan pukkaa tuutistaan.
- tietäjänäkijäkokija
kirjoittaa trokeemittaista frotee-runoutta. Kalevalamittaista siis. Tunnetuin teoksensa on: "Miksi minä moilanen muistelen". Palkittu finlandos-palkinnolla v. 2004.
- Irma Tarmo
Tarkan harkinnan jälkeen määritän Lehtolaisen kirjallisuuslajin Gastronomis-Tekstiiliseksi. Höystettynä aimo kourallisella keittiöpsykologiaa ja ripauksella viherpiiperrystä.
Aloittaja voisi edes senverran kunnioittaa aihettaan, että kirjoittaisi nimen ISOLLA alkukirjaimella. Se ei tosiaan tässä yhteydessä tarkoita huutamista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 614267
- 1053475
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj373100Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262578- 452247
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan52019- 201959
- 1861817
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3941516Huomenta kulta
En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo91348