MOT:naapuri blues

Saman kokenut

Tänään klo 20.00 tullut ohjelma oli hyvä yhteenveto tämän päivän Suomesta,Suomesta jolla on kyseenalainen maine ei korruptioituneena maana.
Suomiko muka oikeusvaltio?
Hah...sanon minä.
Toivon ohjelmassa esiintyneelle miehelle ja naiselle voimia jatkaa taistelua,vaikka se veisikin vuosia.
Suomi tarvitsee EU:lta kovaa kättä oikeuksien oikaisemiseen.

3

444

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pplv

      Oli kyllä pyöristyttävää.

    • Torokill

      Oikeuslaitos?
      Pyrokraatteja kovilla palkoilla veronmaksajien siis meidän rahoilla ja kovilla vastuilla joita ei ilmeisestikään aina jakseta kantaa.
      Totta kai se nolottaa olla väärässä tai tehdä huonoja päätöksiä, toive syyttäjälle, siis Jari Välimaako se oli,näyttää olevansa mies kun vääryyttä kärsivälle/oikeutta hakevalle osapuolelle oikeuden tapahtuminen on elämän asia.
      Ne sekopäät naapurit veti siihen friikkishowhunsa(kuten nähtiin) myös myyttisiä hahmoja kuten jeesuksia että se siitä sitten.

    • fuji moto

      Aivan uskomaton juttu. Niinsanotusti vihaksi pistää. Juuri tuommoisten kiistojen jälkeen jollain palaa päreet ja sitten tulee ruumiita. Mikä ihme voi olla motiivi niillä hulluilla? Tajusiko ne oikeasti mimmoinen ohjelma siitä tulee ... täydellinen nolaus!

      Ensinnäkin se syyttäjä pitäisi laittaa viralta. Ja kaikki korvaukset korkoineen takaisin syyttömille.

      Toiseksi oikeuslaitos saisi pyytää anteeksi toimintaansa (syyttäjän toimintaa).

      Bonusta olisi jos se hihhulipariskunta muilutettaisiin jonnekin kauas, ja vaikka tönö tuikattaisiin tuleen ettei ne vaan tule takaisin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      327
      1608
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      1319
    3. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      516
      1288
    4. 65
      1031
    5. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      74
      980
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      53
      776
    7. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      111
      743
    8. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      75
      732
    9. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      38
      658
    10. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      468
      657
    Aihe