Tietääkö kukaan, pääseekö Dubrovnikin lentokentältä tai kaupungista jollain keinoin Monte Negron puolelle, esim. Budvaan?
Kiitokset etukäteen!
Dubrovnik --> Budva
3
1331
Vastaukset
Saattaa olla että lentokentältäkin pääsee suoraan bussilla Budvaan tai muualle Montenegroon. Itse menin sinne Dubrovnikin kaupungista, jossa olin majoittuneena. Jäin kyydistä Herceg Novissa, jonne matka maksoi 13€ ja aikaa kului tunnin verran, siitä lähes puolet rajalla passintarkastuksissa. Samalla bussilla olisi voinut jatkaa pidemmällekin, ehkä jopa Budvaan saakka. Minä menin seuraavaksi Kotoriin (3€, noin tunti) ja vasta sieltä Budvaan (2,50€ noin puoli tuntia).
- Arska04
Terve,
Ja kiitos tiedosta. Millainen paikka tuo Herzec Novi oli, eli suositteletko? Kotoriin on myös tarkoitus mennä eli vinkkejä sieltä otetaan myös mielellään vastaan. Arska04 kirjoitti:
Terve,
Ja kiitos tiedosta. Millainen paikka tuo Herzec Novi oli, eli suositteletko? Kotoriin on myös tarkoitus mennä eli vinkkejä sieltä otetaan myös mielellään vastaan.Herceg Novi on aika pieni paikka, toki sielläkin on nähtävää ja pitkä kävelykatu rannalla. Olin siellä vain yhden yön, johtuen myös huhtikuun melko kehnosta kelistä. Kotorissa on kaunis vanhakaupunki. Olin pari yötä myös Perastissa, joka on viehättävä pieni kylä rannalla ennen Kotoria.
Jos matkakertomus ja kuvat kiinnostavat, ota yhteyttä:
[email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit996612KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3696191Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603063Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112544Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082195- 1251804
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191663Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341345Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811340- 731237