Sain tehtäväksi hoitaa polttarikansio jostain. Löysin jotain palveluita netissä, mutta en jaksaisi asentaa mitään ohjelmia koneelleni. Hirveetä säätämistä muutenkin kun kaikki kaverit ovat laittaneet ottamansa kuvat eri paikkoihin. Osa on sähköpostissa ja toiset ovat facebookissa, jonka takia niiden laatu on niin surkea että niitä ei voi muutenkaan kehittää. Onko ideoita?
Miten polttarikansio kannattaa tehdä?
3
1254
Vastaukset
- pnpfan
Kokeile PiX 'n' PaLsia. Kun olin bestmanina oli helppo luoda polttaritapahtuma-albumi ja sitten kutsua kaverit sinne. Kaverit laittoivat kuvansa samaan albumiin, josta oli helppo tilata kuvakirja. Otin selvää että kuvakirjaan käytetään aina alkuperäisiä suuria kuvia, ja sen kyllä huomaa laadussa! Palvelu sopii muutenkin minulle erittäin hyvin, koska teen paljon asioita yhdessä muiden kanssa ja tällä saan myös kaikkien kavereiden kuvat talteen.
Jep, mutta polttarikansiota varten suosittelen ehdottomasti pix n palsia:
http://www.pixnpals.com/- liz-78
Olipa nopea vastaus, kiitos vinkistä. Löysin jo itse EasyKuva-sivun (http://easykuva.fi/tilaa/kuvakirjat), josta voi tilata kuvakirjan aika helposti ilman turhaa stressiä, mutta tuo Pix ’n’ Pals vaikuttaa täydelliseltä ratkaisulta, jos sieltä voi tilata kuvakirjan suoraan.
- Laura84
liz-78 kirjoitti:
Olipa nopea vastaus, kiitos vinkistä. Löysin jo itse EasyKuva-sivun (http://easykuva.fi/tilaa/kuvakirjat), josta voi tilata kuvakirjan aika helposti ilman turhaa stressiä, mutta tuo Pix ’n’ Pals vaikuttaa täydelliseltä ratkaisulta, jos sieltä voi tilata kuvakirjan suoraan.
Tätä olen itsekin etsinyt. Täytyy panna mieleen kun seuraavan kerran tarvii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit355253Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3984526Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483819KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1433005Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112500Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182038Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511982- 1231910
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241459