Istutaanko

laukun päällä

Kun Aurinkomatkojen lento lähtee Dalamanista 22.55 niin ilmeisesti Marmariksesta lähdetään
kuuden paikkeilla ajelemaan kentälle päin.
Jos hotellihuoneet luovutetaan kello 12 niin onpa pitkä iltapäivä istuskella matkalaukun
päällä lähtöä odotellen.
Kuinkas homma on siellä toiminut?

9

456

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • istu ja pala

      sinähän sen sanoit, istutaan matkalaukun päällä ja odotellaan.

    • a

      ainakin meikäläisen aikana niin vaikka huone pitäs luovuttaa 12 niin pientä maksua vastaan niin huoneen saa pitää vielä sen jälkeen. maksu ei ole iso.

    • kissoilla

      Nussien koko ajan.

      • Luotetaan Bekoon

        kun tulee taas viisasta tekstiä. Miksi kirjoittaa mitään jos ei voi olla asiallinen!!! Alkuperäiseen kysymykseen en tiedä vastausta mutta oletan. että huoneen voi pitää lähtöön asti. Me mennään Bekolle ja luotan hänen joustavuuteensa kuten myös siivousporukkaan. Extraa voi maksaa siitä, ettei tarvitse matkatamineissa olla koko iltapäivää.


      • Suurin Ääliö

        suksi nyt niin pitkälle kuin pippuri kasvaa ällöttävine juttuines. Sinä joutaisit munistas hirteen niin jo taitas jäädä mielestä toi ainainen paneminen. Kyllä kai sitä ihmisillä on muutakin tekemistä jumaliste. Sitä paitsi on äärettömän loukkaavaa Bekon vaimoa kohtaan kirjoitella täyttä sontaa. Eihän se ole muiden syy jos sinä olet puutteessa. Ja pysyt, tuolla menolla!


      • oltiin muuten
        Suurin Ääliö kirjoitti:

        suksi nyt niin pitkälle kuin pippuri kasvaa ällöttävine juttuines. Sinä joutaisit munistas hirteen niin jo taitas jäädä mielestä toi ainainen paneminen. Kyllä kai sitä ihmisillä on muutakin tekemistä jumaliste. Sitä paitsi on äärettömän loukkaavaa Bekon vaimoa kohtaan kirjoitella täyttä sontaa. Eihän se ole muiden syy jos sinä olet puutteessa. Ja pysyt, tuolla menolla!

        samalla klinikalla.

        t. Tiger Woods


    • juuri palannut

      Hei!
      Tulimme juuri ko. matkalta. Hotellihuone iltaan saakka olisi maksanut 20e (Yunus). Meillä oli lähtö n. klo 19?? En ole ihan varma ajasta, koska me otimme sen Dalyanin retken, joka vie lopuksi kentälle. Retken hinta oli 35e/nuppi. Ensin linja-autolla Dalyanin kaupunkiin ja siellä ostosaikaa 1,5h (mukavat markkinat, sieltä löysin edullisia tuliaisia) ja veneellä suistoa pitkin hienolle hiekkarannalle (paratiisisaari?), jossa 2h auringonottoaikaa. Sen jälkeen bussilla hienoon hotelliin, jossa sai huoneen peseytymistä/laittautumista varten ja hintaan kuului seisova pöytä. Sen jälkeen suoraan kentälle bussilla. Matkalaukut pysyivät bussissa koko reissun ajan, paitsi sinne hotellihuoneeseen, jossa järjesteltiin retkipäivän tarvikkeet kentälle menoa varten.
      Olimme tyytyväisiä retkeen. Se viimeinen päivä kun on sellaista odottelua ja kelloon vilkuilua. Meni oikein mukavasti ja oli paljon näkemistä/kuvaamista, suosittelen. Mutta kyllä yleensä jonkun yhteishuoneen tai tilan saa, jos ei ole mahdollisuutta pitää omaa huonetta pidempään. Mukavaa matkaa!!

      • relaxxxo

        Ei mitään ongelmia, 28 ytl on pieni hinta kun pitää huoneen iltaan asti. Ei hässäkkää, ei hikoilua retkillä vaan mukava aurinko-rantapäivä. Ihme pihistelyä taas ihan turhasta. Jätät yhden t-paidan ostamatta niin siinä se.


      • Periaatteessa
        relaxxxo kirjoitti:

        Ei mitään ongelmia, 28 ytl on pieni hinta kun pitää huoneen iltaan asti. Ei hässäkkää, ei hikoilua retkillä vaan mukava aurinko-rantapäivä. Ihme pihistelyä taas ihan turhasta. Jätät yhden t-paidan ostamatta niin siinä se.

        ettei ihmeitä maksa, mutta jos alkaa periaatteessa laskea matkan "perushintaa" niin toki se siihen vaikuttaa. En nyt ala keskustella malliin "jos ei oo varaa, pysy kotona" vaan yleensä. En muuten ostele t-paitaa tai muutakaan paitaa. No juu, koruja ja sisustustarvikkeita.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      355
      1491
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1216
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      117
      1097
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      116
      861
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      847
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      822
    7. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      470
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      40
      468
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      93
      451
    10. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      423
    Aihe