kiusaaminen loppuu
täältä pesee
5420
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
SurkeAA
toinen vaihtoehto kiusaamisen lopettamiselle on, että unohdat sen vitun kiusaamisen ja et enää angstaa siitä.
en ymmärrä miks jotkut(including pekka-eric auvinen) ottaa kiusaamisen niin vakavasti. jos et osaa hallita tunteitas niin sit tee kuten tämän ketjun alottajan linkissä sanotaan.
Jaa ei ole vakavaa? Haluatko, että sinua tullaan päivittäin leipomaan turpaan?
kiusatut mitä lukee rivienvälissä
Kiusaaja kuinka kiusaat?, kun näen sinut ja osaan sanoa(sanonkin kuuluvasti tarpeen tullen) teistä ikäviä asioita jotka kaikkinäkevät.
Sillä sitenhän kiusaat, että yrität saada huomion itseesi ja siihen kuinka nöyryytät, mutta mun kohdalla joudutkin ainna itse nöyrtymään, koska olet vajaavainen ja osaan osoittaa sen, ja osoitan sen jos et pidä kohdallani turpaasi kiinni. Ja tuu vaan tönimään vaikka porukalla, illalla olet yksin. Ja porukallakaan ette pärjää, koska joku teitä tulee olemaan eka: kun tulette kimppuun- tiedät mitä tarkoitan kiusaaja. Ja siksipä ette kiusanneetkaan minua koskaan. Sain olla yksin parin kaverinkanssa, jotka heki boksas samassa seurassa mitallisteja hekin ja illat opiskeltiin nopeesti koulujutut ja omatoimisesti vapaottelu/hokutoryu liikkeet
yms muuta pelailua ja futista telinevoimisteluakin ku oli helppoa kun leuanvetoja meni paljon ja nopeutta ja voimaa riitti. Kiitos vanhemmilleni jotka opettivat agression hallintaa ymmärrystä ja ajattelua, rakkautta ja inhimillisyyttä. Kiitos myös kaikille judo-opettajille ja pesäpallo coutseille.
Kiitos vr-lle junalla pääsi hyvin kauemmas treenaamaan. Aluksi siis treenasimme ulkopaikkakunnalla jotta häiriköt eivät tajunneet ottaa hampaisiin.
Ainna pyyhkii hyvin kun keksii tekemistä.
tekemällä ja kehittymällä pääsee kaikkien syrjäytyvien kiusaajien yläpuolelle ja oikeitten harrastavien ihmisten joukkoon
se siellä rivien välissä on