Komentorivi

Katsokaa mikä komentorivi helvetti linux on.

Tee X sitä ja säädä Ö tota, huhhuuh

http://linux.fi/wiki/Komentorivivinkkejä
299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ja sinä vain EVOtat ja itket?

Äänestä

Ei ole pakko käyttää komentoriviä!

Komentoriviä ilmankin voi asiat tehdä, hiirtä klikkaamalla. Mutta tehokäyttäjät tykkää komentorivistä koska sillä saa asiat tehtyä nopeammin, voi kirjoittaa skriptin jolla automatisoidaan kaikki se mitä muuten tehtäisiin hiirellä! Skriptin voi sitten laittaa pikakuvakkeen taa, jolloin ei tarvita kuin yksi klikkaus niin hommat hoituu!

Mut Pentti ei tajua tuollaisia koska se on niin vitun tyhmä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pentti Nelonen kirjoitti:

Katsokaa mikä komentorivi helvetti linux on.

Tee X sitä ja säädä Ö tota, huhhuuh

http://linux.fi/wiki/Komentorivivinkkejä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu