undut & kaijat

*Fågel*

terppa!

mulla on 2 undulaattia jotka on n. 3 vuotiaita. toinen on koiras ja toinen naaras. kyselisin vaan sitä että voiko undulaattejen kanssa samaan häkkiin laittaa neitokakadun tai 2 rakkaus papukaijaa? tietysti ostaisin isomman häkin, kuinka iso sen pitäisi olla? kiitos.

3

397

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -tietäjä-

      Älä laita missään nimessä rakkauspapukaijoja undujen ja neitsikoiden kanssa samaan häkkiin! Mutta neitsikoita voit laittaa isoon häkkiin undujen kanssa. Tosin se on yksilöllistä että tuleeko ne toimeen..

    • Elluliina

      Ei tosiaan kannata laittaa Ruusupäitä (rakkauspapukaijoja)ja Undulaatteja samaan häkkiin. Ruusupäät nokkii niitten jalat poikki.
      Mutta Undutjebn ja neitokakadujen laittaminen riippuu linnun luonteesta. Voi olla, eetä ne sopeutuu, koska sulla on jo undut, jos sulla olis se neitokakadu aluksi, se voisi luulla, että sen reviiriä uhataan, ja se voi myös ruveta nokkimaan, kun se on niin iso lintu. Mutta mielestäni HUOM. mielestäni ne sopeutuu asumaan saman katon alla :)

    • *Fågel*

      kiitti vastauksista...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      381
      5410
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1412
    3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      105
      931
    4. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      831
    5. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      50
      812
    6. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      803
    7. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      43
      789
    8. Haikeaa miten kaikki meni

      Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
      Ikävä
      56
      787
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      56
      774
    10. Kuinka monesti olet itkenyt?

      Kuinka monesti olet itkenyt kuluneen viikon aikana toisen ihmisen takia? Itse itken joka kerta, kun joku sanoo jotain i
      Sinkut
      132
      773
    Aihe