undut & kaijat

*Fågel*

terppa!

mulla on 2 undulaattia jotka on n. 3 vuotiaita. toinen on koiras ja toinen naaras. kyselisin vaan sitä että voiko undulaattejen kanssa samaan häkkiin laittaa neitokakadun tai 2 rakkaus papukaijaa? tietysti ostaisin isomman häkin, kuinka iso sen pitäisi olla? kiitos.

3

415

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -tietäjä-

      Älä laita missään nimessä rakkauspapukaijoja undujen ja neitsikoiden kanssa samaan häkkiin! Mutta neitsikoita voit laittaa isoon häkkiin undujen kanssa. Tosin se on yksilöllistä että tuleeko ne toimeen..

    • Elluliina

      Ei tosiaan kannata laittaa Ruusupäitä (rakkauspapukaijoja)ja Undulaatteja samaan häkkiin. Ruusupäät nokkii niitten jalat poikki.
      Mutta Undutjebn ja neitokakadujen laittaminen riippuu linnun luonteesta. Voi olla, eetä ne sopeutuu, koska sulla on jo undut, jos sulla olis se neitokakadu aluksi, se voisi luulla, että sen reviiriä uhataan, ja se voi myös ruveta nokkimaan, kun se on niin iso lintu. Mutta mielestäni HUOM. mielestäni ne sopeutuu asumaan saman katon alla :)

    • *Fågel*

      kiitti vastauksista...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      126
      1720
    2. 105
      1205
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      138
      1071
    4. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      979
    5. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      128
      877
    6. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      51
      870
    7. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      240
      848
    8. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      70
      745
    9. Pridekulkue kiellettävä?

      Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla
      Luterilaisuus
      178
      729
    10. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      55
      719
    Aihe