Tarot kortit

Kiinnostunut3

Hei! Joo lueskelin netistä ja tältäkin sivulta näitä tarot kortteja, muttaku meen ihan sekasi kun eri paikoista tulee eri juttua :D Joten aattelin kysyä mitä luultavammin samat kysymykset uudelleen... Eli,
1) Jos hankin kortit miten niillä opettelen?
2) Laitanko ne kortit pöydälle vain vierekkäin, ja siitä otan ne vuorotellen ja katon mitä mikäkin kortti tarkoittaa?
3) Mistä tiedän mitä ne kortit tarkoittavat, jos niissä on jokin kuva miten tiedän tarkoittaako tämä että elämäni tulee olemaan kauheeta vai hyvää?
4) Joillakin on apuna jokin kirja, tarviiko sitä? Vai voinko opetella ilman vaikken tiedä miten :D... Pitääkö vaan tietää mitä kortin kuvat meinaavat, että osaa ymmärtää niitä?
5) Ensinhän pitää kysyä jokin kysymys, pitääkö se kysyä ääneen vai mielessä? Entä jos ennustan korteilla toiselle en itselleni, pitääkö hänen kysyä kysymyksensä ääneen vai mielessä?
6) Pitääkö ylipäätänsä kysyä mitään, vai voiko vain katsoa mitä kortit näyttää?
7) Onko väliä mitkä kortit ostaa? Kun niitäkin on monen näköstä...
8) Jos/Kun hankin kortit mitä ihan ensimmäiseksi on helpointa niillä tehdä?

*Myös muita vinkkejä jne, voi mielellään kertoa!

*Ja lopuksi, kiitos jotka jaksaisivat vastata, olen paljon kiinnostunut tästä asiasta ja olisi todella mielenkiintoista alkaa itsekkin enemmänkin harrastamaan tarot korteilla ennustamista!

3

656

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • j323

      Jeesus Kristus on Jumala ja Hän rakastaa sinua niin paljon että kuoli syntiesi sovitukseksi.Usko Jeesukseen
      niin saat elää IKUISESTI!!! Lue Raamattua!!!

    • ¡ennustaja!

      1. Korttien mukana tulee usein kirja tai vihko, niissä on yleensä ainakin perus ohjeet aloittelijoille.
      2. Yleensä niistä tehdään muodostelma, yleisin niistä on ns. kolmen kortin pöytä, johon hetken sekoittamisen jälkeen otat kolme kolme korttia, katsomatta niitä silloin kun otat ne. Vasta sitten katsot mitä ne kolme korttia tarkoittavat.
      3. Siinä kirjassa/vihkossa selitetään mitä ne tarkottaa.
      4. Sulla on vähän pakko olla kirja että opit ne merkitykset. Ja sun pitää tietää mitä ne tarkottaa.
      5. Kysymystä ei tarvitse sanoa ääneen, voit aina kysyy ne mielessäs. Ja toisellekkaan ennustaessa ei sitä tarvitse ääneen kysyä (sain ihan hyviä äidin menneisyyden, nykyisyyden ja tulevaisuuden selville mielessäni kysymällä). Mutta jos sanot sen mielessäsi, niin kannattaa toistaa sitä niin kauan, rttä ne kortit on siinä pöydällä.
      6. Pitää sun jotain kysyä, esim. kun haluat pelkän tulevaisuuden kysyt: haluan tietää tulevaisuuteni. Tai jos ennustat toiselle niin: haluan tietää Matti Pekka Meikäläisen tulevaisuuden. Jos et kysy, niin ne voi näyttää mitä tahansa, se korttihan voi näyttää että saat rahaa ja kunnioitusta muilta, ja se tarkottaakin menneisyyttä, eli se on tapahtunut jo, etkä saa mitään.
      7. Ei sillä väliä ole, mutta kannattaa ostaa perinteiset, eikä mitkään ihan uusimmat joista ei saa mitään tolkkua.
      8. Kun hankit kortit, pidä niitä lähelläsi (se on helppoa!) niin että sisäinen energiasi imeytyy niihin, sekoittele niitä ja opettele mitä ne kuvat tarkoittavat. Sitten voi yrittää 'kolmen kortin pöytää' joka on ehkä helpoin 'temppu' jonka niillä voi tehdä, jossa 'ennustat' menneisyyttä, nykyisyyttä ja tulevaisuutta.

      Pusin teksti jonka olen ikinä tänne kirjoittanut...ja nuohan ovat enemmänkin aloittelijan kertomat asiat aloittelijalle, joten pidin asian yksinkertaisena.
      Ps. Muista aina varmistaa että pakassasi on tasan 78 korttia. Voit kysyä minulta lisää jos haluat.

    • ¡ennustaja!

      Tajusin juuri olen 5 vuotta myöhässä....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6304
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3150
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1706
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe