Mistä tulpat

Dnjepriin, tai Uraliin K-750 vm. -72. Mikä olisi sopiva lämpöarvo ja mikä merkki pelaa parhaiten? Ne venäläiset tulpat eivät oikein pelitä, eikä sieltä asti viitstisimennä uusia hakemaan.
1244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pilvin pimein joka lähtöön! Autotarvikeliikkeissä yleensä on sytystulppien vertailutaulukoita, joilla voi hakea eri valmistajien numerosarjoille vastaavuuksia.

Jos tulpan kierteet kannessa ovat isommat kuin se normaali, niin on myös saatavilla sovituskappaleita, jotka kierretään isoon reikään ja sen jälkeen voi käyttää normaalikokoisia tulppia. Jos kierrekoko on joku erikoisempi, niin sitten pitää koneistaa sovituskappale.

Lähtöarvona tulpan lömpöarvolle voit hakea jonkun vastaavan viritysasteen omaavan "tunnetun" moottorin ja kokeilla aluksi sillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sotakone kirjoitti:

Dnjepriin, tai Uraliin K-750 vm. -72. Mikä olisi sopiva lämpöarvo ja mikä merkki pelaa parhaiten? Ne venäläiset tulpat eivät oikein pelitä, eikä sieltä asti viitstisimennä uusia hakemaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu