Vittu mua ärsyttää kaikki nämä palstan moraalinvartijat, jotka toruvat itsemurhaa ajattelevia.
Aina ne samat vitun kommentit "Nyt lopetat ton." "Olet arvokas ihminen." "Nyt tilaat heti ajan lääkäriltä." "Tajuatko mitä teet lähimmäisillesi?"
Voisitteko vittu lopettaa ton? Saatana! Te ette voi sanoa toisten puolesta onko itsemurha hyvä ratkaisu vai ei!!! Varsinkaan jossain vitun nettipalstalla, jossa kaikki ovat anonyymejä. Ja älkää nyt vittu osoittako idioottimaisuuttanne ja ahdasmielisyyttänne kommentoimalla, että se ei koskaan ole hyvä ratkaisu. Kukaan tässä maailmassa ei ole viettänyt sekuntiakaan toisen saappaissa.
Moraalinvartijat vauhdissa
6
179
Vastaukset
mä tajua, miks pitää kuulutella nettipalstalla, että tapanpa tässä nyt itseni!?
Antaa palaa sitten!!- ahdistunut minä
minttupuu: antaa ihmisten avautua ja kertoa huolistaan. Joku voi olla yksinäinen, ja itsemurha-ajatuksista kertominen olla "hätähuuto" ja toive siitä, että jos asiat sittenkin muuttuisivat.
Olen ekan kirjoittajan kanssa samaa mieltä. Itseä varten täällä eletään, ei muita. Ja täytyy muistaa, ettei kukaan itsariin ryhdy tosta vaan huvikseen. Kyllä sellainen ihminen on umpikujassa, lopussa. Vihaan "se oli itsekästä/raukkamaista"-kommentteja, noin sanoo TÄYSIN YMMÄRTÄMÄTÖN IHMINEN. ahdistunut minä kirjoitti:
minttupuu: antaa ihmisten avautua ja kertoa huolistaan. Joku voi olla yksinäinen, ja itsemurha-ajatuksista kertominen olla "hätähuuto" ja toive siitä, että jos asiat sittenkin muuttuisivat.
Olen ekan kirjoittajan kanssa samaa mieltä. Itseä varten täällä eletään, ei muita. Ja täytyy muistaa, ettei kukaan itsariin ryhdy tosta vaan huvikseen. Kyllä sellainen ihminen on umpikujassa, lopussa. Vihaan "se oli itsekästä/raukkamaista"-kommentteja, noin sanoo TÄYSIN YMMÄRTÄMÄTÖN IHMINEN.hätähuuto, yritin tääl toissailtana puhuttaa yhtä, mut ne viestit poistettiin.
Oisvat saaneet olla.
joku voi kuiteskin aina tulla toisiin ajatuksiin.- x-kandi
ainakin kiinnostaa keskustella aiheesta oli loppuratkaisu mikä tahansa. nuo moralistit vain vievät pohjan keskustelulta
- MoveOn
Sä olet väärällä palstalla, jos et tällaista keskustelua kestä. Siirry vaikka keskustelemaan halinalleista ja hattaroista.
Palstan idea: "Keskustele henkisestä hyvinvoinnista, mielenterveyden järkkymisestä, peloista tai masennuksesta." Itsemurha liittyy kaikkiin noihin aiheisiin, sinun moralisointisi ei yhteenkään.
- allright
ehkä niin, ymmärrän, mutta eikös yhtään kutkuta ajatus takaraivossa siitä, että tulevaisuus voiskin tuoda sinulle jotain todella hyvää ja kaunista elämääsi, kunhan vain jaksat rämpiä tämän hetkisen suon yli sitkeästi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1192532
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau391772Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.221602- 1291488
- 681273
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3481184Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?701128- 891035
- 88905
- 123871