Tauoista

Kuinkas monta kertaa päivässä käytte yleensä huoltiksilla? Tuli vaan mieleen kun ite tulee istuttua monesti huoltamoiden baareissa ja paljon tuntuu olevan rahtareita muutenkin.
2580
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Noin 11 tunnin työpäivän aikana tuloo käytyä pari kertaa huoltsikkakahvilla. Ruokatunnin pidän autossa jos ei satu järkevää lounaspaikkaa kohille.

Äänestä

Omalla kohdalla joudun pakolliset tauot jossain viettään,elikkä huoltoasema sopii kuvioihin noin esim.ruuankin/pesumahdollisuuksien puolesta. Ennemmin oisin mamman vieressä kotona,mutta ihmisen on pakko levätäkkin viikon aikana,alkaa nuo pakollisetkin tauot tuntuun lyhyenlaisilta kun tuolla viikon kaks suhailee.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tauko paikalla kirjoitti:

Kuinkas monta kertaa päivässä käytte yleensä huoltiksilla? Tuli vaan mieleen kun ite tulee istuttua monesti huoltamoiden baareissa ja paljon tuntuu olevan rahtareita muutenkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu