kokemuksia? onko jo liian myöhäinen ajankohta? lähtö ois 4.3-11. itse olen ensikertalainen mutta ystävätär käynyt useammin tosin joulu-ja tammikuussa.epäili että josko alkaa olla jo liian kuuma sadekauden lähestyessä? pitäneekö paikkaansa?
Goa
maaliskuussa
6332
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hei!
Olimme tänä vuonna helmi-maaliskuun vaihteessa Goalla. Lämmintä oli mutta hyvin jaksettiin kävellä ja katsella. Tosin totesin että seuraavan kerran mennään aikaisemmin. Jos olette terveitä ei mitään hätää.
Menemme itse lokakuussa ja palaamme 2011 tammikuun lopussa pois. Aika kertoo miten paljon pidämme Intiasta. Olemme ensin Delhissä pari viikkoa.
Hei
Minäkin olen menossa takaisin Goaan marras-joulukuusa. Tarkoitukseni onolla siellä parikolemkuukautta. Intia on vienyt sydämeni. Olisi kiva vaikka tavata siellä ;)
Hei!
Mielellämme tapaamme suomalaisia Intiassa. Asunko hotellissa vai jossain vuokra-asunnossa. Me tulemme asumaan Kierran Park nimisessä asuintalossa. Se koostuu monesta neljäkerroksista taloista. Suomenlippu liehuu partsilla. Sijainti, Galanguten postin takana.
Kyllä ne kotosuomen kottaraisetkin rahanpäälle jotain ymmärtää,mutta tavara ja palvelu on suoraan sanottuna p.......tä.
järkeä on laittaa tuommonen viesti???
Äly hoi
Joskus harvoin tulee tätä palstaa luettua ja käsittämätöntä miten kaikki Suomen avohoitopotilaat kerääntyy tänne vastailemaan ihan täyttä paskaa. Eikö noille mielenterveyspotilaille pitäisi hommata omat keskustelupalstat.