Omakotiasumisen rauhaa

Mitä nyt jossakin talossa nuoriso bilettää pitkin yötä, huutaa ja tappelee ulkona, ajattelematta että ehkäpä se naapuri tahtoisi nukkua.
Entäs sitten päivällä, naapuri on päättänut, että sinulla on sama musiikkimaku ja hilaa subbarit ja kajarit ulos, .......hyvästi linnunlaulu.
3560
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kerro se naapurille äläkä täällä itke. Oisiko kannattanut hommata se omakotitalo kunnon tontilla, ettei naapuritalon seinä ole metrin päässä omasta tönöstä?

Äänestä

muuta artjärvelle, kuivannolle tai niinikoskelle...siellä saat olla rauhassa.

Äänestä
  • ne ei ihan ensimmäisenä tullut mieleeni, sen sijaan turpaan mättö. Vaan kun noista keskenkasvuisista saa saman kuin ihmisistä. Tosin musiikkia päivällä huudattaa pihalla aikuiset, ja vanhempien vika se on jos pennut yöllä bilettää ja naapureita häiritsee.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


villi orimattila kirjoitti:

Mitä nyt jossakin talossa nuoriso bilettää pitkin yötä, huutaa ja tappelee ulkona, ajattelematta että ehkäpä se naapuri tahtoisi nukkua.
Entäs sitten päivällä, naapuri on päättänut, että sinulla on sama musiikkimaku ja hilaa subbarit ja kajarit ulos, .......hyvästi linnunlaulu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu