Nibiru ja

napasiirtymä

Planeetta X (Nibiru) on nyt väistämättä lähestymässä maapalloa. Monet tapahtumat joita maapalloa nyt koettelee kuten voimakkaat maanjäristykset, epätavalliset sääilmiöt, erilaiset putkirikot yms kaikkialla mailmassa, junien/lentokoneiden ongelmat/onnettomuudet, navigaattoriongelmat, erilaiset sähköhäiriöt sekä tietenkin ne erikoiset tapahtumat taivaalla kuten esim. viime vuonna Norjan taivaalla nähty Neon värinen spiraali ovat osa Nibirun aiheuttamia ja nämä tälliaset tapahtumat tulevat kasvaman yhä lisääntyvässä määrin mitä lähemmäs Nibiru tulee.

Tuo magneettinen jättiläishirvö jonka perässä kulkee useita kuita ja joka kulkee omalla elliptisella radallaan ja tulee aurinkokuntaamme aina n. 3600 vuoden välein on lähestymässä maapalloa eli on suunnilleen jossakin auringon ja maapallon puolivälissä. Sillä on erittäin voimakas magneettinen kenttä joka vaikuttaa maapallon magneettisiin napakenttiin. Useissa Nasan satelliittien kuvissa näkyy lähes päivittäin Nibiru, mutta Nasa haluaa pitellä asiaa niin kauan kuin suinkin manipuloimalla satelliittikuvia.

Monet ovat varmasti huomanneet, että aurinko tai kuu ei ole ihan oikealla totutulla paikallaan tiettyyn aikaan ja tämä johtuu Nibirusta koska planeetat väistelevät radallaan. Myös moni on kuvannut ns. "toisen auringon" eli Nibiru alkaa näkymään yhä useammin ja yhä useammassa paikkaa maailmassa mitä lähemmäs se saapuu ja silloin se on kaikkien nähtävissä ja tällöin alkaa ihmisten paniikki ja ihmiset tajuavat kuinka heiltä on salattu asioita.

Nibirusta tietää useat tahot kuten esim. Nasa ja Presidentti Obama ja nämä eivät aio paljastaa mitään ennekuin tämä kaikki näkyy selvänä kaikile ihmisille maailmassa. Nibirun aiheuttama napasiirtymä on todella vavisuttama tapahtuma, mutta siitä on mahdollista selviytyä. Nibirusta voi lukea esim. näistä muutamista linkeistä.

http://www.zetatalk.com/index/zetanew.htm

http://poleshift.ning.com/profiles/profile/show?id=NancyLieder

http://www.zetatalk.com/newsletr/archives.htm

http://yowusa.com/

http://yowusa.com/planetx/2008/planetx-2008-04a/1.shtml

http://israelupdate.achlak.net/?page_id=470

http://israelupdate.achlak.net/?page_id=1004

http://www2.nict.go.jp/y/y223/simulation/realtime/index.html

http://video.google.com/videosearch?hl=fi&source=hp&q=planet x photos and videos&oq=&um=1&ie=UTF-8&ei=2IiaS5ncBp7cmgOHnLypDg&sa=X&oi=video_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CBAQqwQwAA#

3

1038

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tottuus

      Napsiirtymän piti tulla 2003, se siirrettiin vuodelle 2012. 2012 jälkeen se siirretään vuodelle 2022 ja sen jälkeen siirtoajankohtaa ei ole vielä päätetty. Mikä todellisuudessa siirtyy? Napasiirtymän ajankohta. Loputtomasti.

      • kadonnut minnekkään

        Kyseessä oli eliitille eräänlainen valkoinen valhe http://www.zetatalk.com/index/psdate2.htm
        Planeetta X tuli aurinkokuntaamme tuolloin 2003 ja on edelleen matkallaa elliptisellä radallaan. Zetat eivät ole sanoneet mitään päivämäärää jolloin napasiirtymä tulee tapahtumaan vaan ovat kertoneet erinäisistä sarjoja tapahtumia jotka seuraavat ennen varsinaista napasiirtymää. Mutta heidän mukaansa tuo napasiirtymä on silti lähellä, ehkä muutama kuukausi tai vuosi... Odottakaahan vain niin pian tulette näkemään.

        http://www.rumormillnews.com/cgi-bin/archive.cgi/noframes/read/72914


      • ö-iugöuifypö
        kadonnut minnekkään kirjoitti:

        Kyseessä oli eliitille eräänlainen valkoinen valhe http://www.zetatalk.com/index/psdate2.htm
        Planeetta X tuli aurinkokuntaamme tuolloin 2003 ja on edelleen matkallaa elliptisellä radallaan. Zetat eivät ole sanoneet mitään päivämäärää jolloin napasiirtymä tulee tapahtumaan vaan ovat kertoneet erinäisistä sarjoja tapahtumia jotka seuraavat ennen varsinaista napasiirtymää. Mutta heidän mukaansa tuo napasiirtymä on silti lähellä, ehkä muutama kuukausi tai vuosi... Odottakaahan vain niin pian tulette näkemään.

        http://www.rumormillnews.com/cgi-bin/archive.cgi/noframes/read/72914

        Samaa jargonia vuosikaudet. Planeetta maan ja auringon välissä ja kukaan tuhansista astronomian harrastajista ammattilaisten lisäksi ei ole sitä nähnyt.
        Planeetat väistelevät. Pieni fysiikan lukeminen voisi olla paikallaan.

        Oletteko te oikeasti noin pönttöjä, vai onko tämä joku kiva mielikuvitusleikki, jota sivulliset eivät ymmärrä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6314
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3793
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3150
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1706
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      959
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe