Olenko pölvästi ??

Meinaan ostaa -97 passatin jolla on ajettu 187000 km hintana 16000€,olen siihen niin jäänyt kiinni etten voi muuta ajatellakkaan.
173455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat
  • no herää todellisuuteen, köyhä.
    tuolla hinnalla ei vielä yksikään ehjä '97 passat ole vaihtanut omistajaa tässä maassa. ei olla saksassa.

    Äänestä

  • 10000 kirjoitti:

    no herää todellisuuteen, köyhä.
    tuolla hinnalla ei vielä yksikään ehjä '97 passat ole vaihtanut omistajaa tässä maassa. ei olla saksassa.

    Olen juuri kaupoilla tuttavani kanssa 1.8 Passatista -97 (ns. suomiauto). Autolla ajettu 205 tkm. matka-ajoa ja yksi omistaja koko ajan. Autossa on täydellinen VW:n huoltokirja ja normaalit varusteet original aluvanteet. Auto on siisti ja hinta asettunee 9500e:n pintaan. Myyjänä siis yksityinen henkilö, joka on vaihtamassa autoaan uuteen.

    Äänestä

kallilta kuulostaa.

Äänestä

Nuin paljoa..Ei tuollaista ihan kympillä vielä saa,mutta 12 etiä päin pitäislöytyä, eikä ainakaan enmpää ajettua.Kokemuksesta vaan tiedän että 200t km jälkeen volkkarin "laatu" loppuu, ja remontit alkavat

Äänestä

Tosiaan,millä koneella autosi on?jos diesel niin ei siinä sitten mahd,ylihintoja, mutta 15te pitäis lähteä sittenkin.

Äänestä
  • Passat on 1,8 bensa tosi siisti vain vähän ruostetta muovisuojien alla ovissa.

    Äänestä

Autohan on kohta 10 v. vanha. Ettei nyt vain jonkun mielestä ko. merkki ole maailman paras ja itse et osaa päättää. Käy kokeilemassa muitakin merkkejä jotta saat vertailupohjaa. Väkisinkin tulee remonttia noin paljon ajetulla. Nämä kun laskee vaikka seuraavalle 3:lle vuodelle on ostos todella kallis.

Äänestä

Jos sinulla on 16 000 euroa autoa varten niin osta mahdollisimman uusi ja vähän ajettu Nissan Almera. Näin siis jos puhtaasti järkiperustein käyttöautoa itsellesi hankit.

Äänestä

täältä ja vertaile, jos kerta olet ostamassa yksityiseltäkin. Kalliilta tuntuu, kun vielä sanot olevan "hiukan" ruostettakin, se kun tahtoo kuukausi kuukaudelta lisääntyä. ÄLÄ TEE hätiköityä ostoa, vaan katsele ja KOKEILE monia. Takuulla löydät yhtä-, tai vielä kiinnostavamman ja halvemmalla. Tässä osoite.
http://www.nettiauto.com/simpSearch.php

Äänestä
  • Laita vaan yläkenttiin tiedot, mitä haet ja niitä tulee kuvien kera. Rekisteröitymistä EI TARVI!

    Äänestä

Järkyttävä hinta 7 vuotta vanhasta passatista.
Taitaa olla provo.

Äänestä
  • Auto on myynnissä eräässä liikkeessä keskipohjanmaalla.

    Äänestä

  • Anita kirjoitti:

    Auto on myynnissä eräässä liikkeessä keskipohjanmaalla.

    Tingi hyvä ihminen siitä hinnasta, pyynti on oikeasti liian kova.
    Kysypä huviksesi merkkihuollosta seuraavan täyshuollon hintaa nokkahihnan ja kiristimien vaihtoineen.

    Äänestä

  • Anita kirjoitti:

    Auto on myynnissä eräässä liikkeessä keskipohjanmaalla.

    Passat on hyvä auto, mutta ilmoittamasi hinta ei ole kohdallaan. Mikäli olet ostamassa ilman vaihtoa, oikea hinta olisi jossain max. 13.000e.

    Mikäli sinulla on rahaa laittaa Passatiin 16.000e voisin myydä omani 1.8 vm. 2000 aj. n. 70 tkm.
    Täysin uutta vastaava ... verhoiluissa ei tahran tahraa eikä maalipinnassa yhtään naarmua.
    16.000e:n maksun lisäksi jäisit hiukan vielä velkaa. Auto ei ole kaukana, mikäli olet K-Pohjanmaalta.

    Äänestä

  • Mutta kuitenkin tässäkeskustelussa selvisi suunnilleen oikea hintataso kiitokset kaikille jotka vaivauduitte kommentoimaan passatin arvoa,nyt tiedän mitä kannattaa tarjota suoralla ostolla.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anita kirjoitti:

Meinaan ostaa -97 passatin jolla on ajettu 187000 km hintana 16000€,olen siihen niin jäänyt kiinni etten voi muuta ajatellakkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu