Minkälainen sää on tyypillinen länsi-etelä -rannikolla (Hikkaduva, Galle, jne) joulukuun puolestavälistä eteenpäin? Voiko sataa koko päivänkin putkeen vai ovatko sateet kuurotyyppisiä? Kannaatako ennemmin varata matka tammi-hemikuulle?
Joulukuun sää
nimim. Folke West
4
1480
Vastaukset
- nimi. Folke West
...siis pari viikkoa olisi tarkoitus olla!
- Sinne!
Joo, itsekin olisi tästä tiedosta hyötyä! Jos jollain kokemusta joulukuusta ks. paikassa, niin kertokaa ilmastosta. Myös keskimääräinen lämpötila tuolloin...? (Matkaoppaassa taisi lukea 30 astetta.)
- £££
Täältä löytyy Colombon keskimääräiset lämpötilat ja sademäärät.
http://www.weather.com/weather/wxclimatology/monthly/graph/CEXX0001
- jupaha
Ei sada putkee,kuuroja voi olla.Tammi-helmikuu kuivempia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083