Onko jollain tietoa, paljonko maksaisi kuljetus 10 hengen ryhmälle Gdanskista Varsovaan? Mistä voimme kysyä autoja ja kuskeja?
Myös juna matkustamiseen tarvitsisin tietoja. Gdansk-Varsova välille, arki-ilta noin kello 20 jälkeen lähtevät? Tarviiko varata paikat? Mistä liput junaan?
Entä onkohan lentoja jollakin yhtiöllä Gdansk-Varsova maanantai-iltana klo 19.30 jälkeen, hinta?
Kiitos kaikille avusta jo etukäteen?
pikkubussi
6
319
Vastaukset
- Paa-vo
Puolan LOTilla on lento klo 21:00. Menopaluu alk. 60€/ hlö (riippuu ajankohdasta).
Pikkubussi? Pitäisi kai onnistua alle 1 eurolla/km. Kokeilkaa http://katalog.trojmiasto.pl/komunikacja_i_transport/przewozy_autokarowe/- Paa-vo
Juu. Heti löytyy jopa 0,50 euroa/km http://www.transportosob.gda.pl/oferta.htm ... en tiedä tulisiko yölisä.
Wizzair taisi jättää pulaan, kun Varsovan lennot on lopetettu ja saman yhtiön koneella Gdanskiin joutuu lentämään. Onko teillä kuitenkin jkv. aikaa? Käyttäisin tämän hyväksi. Gdanskin vanha keskusta on todellakin näkemisen arvoinen (UNESCON luettelossa). Yö hotellissa ja amulla/aamupäivä eteenpäin InterCity junalla.
Toinen vaihtoehto: Malbork. Mahtava ritarilinna siellä http://en.wikipedia.org/wiki/Malbork_Castle . Iltajunalla sinne (klo 21.25 esimerkiksi, tulo 22.46), yö hotellissa, aamulla museokierros (eriitäin hyvin säilynyt, paljon nähtävää) ja sieltäkin lähtee suora juna Varsovaan, esim. puolenpäivän maissa.
Kolmas vaihtoehto: Torun. Iltajunalla tai pikkubussilla sinne, yö hotellissa ja aamu vanhassakaupungissa (keskiajalta).
Omasta mielestäni Varsova on mukava paikka, mutta löytyy sitäkin mielenkiintoisempia kohteita.- huivi
Kiitos kaikille!!! Wizzair tosiaan jätti pulaan;( Meidän täytyy päästä mahdollisimman pian jatkamaan Varsovaan, joten Gdanskin ja lähiympäristön nähtävyydet jää tällä kertaa väliin.
tuo lento kiinnostaa kovasti, täytyy käydä katsomassa sieltä, löytyykö paikkoja vielä. Myös pikkubussi on hyvä vaihtoehto!!! tää on todella mukava palsta, aina saa asiallisia ja hyviä neuvoja!!!! Kiitos!!! - huivi
huivi kirjoitti:
Kiitos kaikille!!! Wizzair tosiaan jätti pulaan;( Meidän täytyy päästä mahdollisimman pian jatkamaan Varsovaan, joten Gdanskin ja lähiympäristön nähtävyydet jää tällä kertaa väliin.
tuo lento kiinnostaa kovasti, täytyy käydä katsomassa sieltä, löytyykö paikkoja vielä. Myös pikkubussi on hyvä vaihtoehto!!! tää on todella mukava palsta, aina saa asiallisia ja hyviä neuvoja!!!! Kiitos!!!Lennot gdanskista varsovaan maksavat 70euroa suunta silloin, kun me olemme matkalla;( Vielä on tarkastamatta pikku bussit... Mietimme vielä eri vaihtoehtoja, jotain on vaan keksittävä! Perhanan Wizzair, kun lopetti lennot Varsovaan:)
huivi kirjoitti:
Lennot gdanskista varsovaan maksavat 70euroa suunta silloin, kun me olemme matkalla;( Vielä on tarkastamatta pikku bussit... Mietimme vielä eri vaihtoehtoja, jotain on vaan keksittävä! Perhanan Wizzair, kun lopetti lennot Varsovaan:)
LOT on ns. perinteinen lentoyhtiö. Tämä tarkoittaa, että menopaluu lentolippu saattaa olla halvempi kuin pelkkä menolippu. Sen takia kannattaa katspa ensin menopalluhinnat (teidän täytyy joka tapauksessa palata Gdanskiin, eikö niin)?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2609181IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3106387Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661450Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61341- 1091121
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.831082Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut67936Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43818Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23716MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311708