Onko kellään kokemuksia Turkkilaisista hammaslääkäreistä? Uskaltaako hampaansa paikkuuttaa?
Hammashoito Turkissa
6
3537
Vastaukset
- Hammaskeiju.
Muutama suomalainen ystäväni on asioinut hammaslääkärissä Alanyassa, Antalyassa tai Istanbulissa ja ollut todella tyytyväinen. Suomessa hammaslääkärikammoinen mies oli älyttömän tyytyväinen työhön. Olin itse kerran seurana ja paikka oli hieno kuin mikä. Varusteetkin viimeistä huutoa. Käyttäisin itsekin, jos minulla olisi jotain korjattavaa, mutta reikiä nolla. Eräs teki isomman hammasremontin 3 viikon lomansa aikana ja olipas tullessa kaunis purukalusto eikä edes maksanut kuin osan Suomen hinnoista. Eli rohkeasti vain.
Ja niin - huonohampaisia näkyy Suomessakin. Etenkin miehet ja myös monet nuoret eivät pese hampaitaan. Yöks.- Anonyymi
Onko hinnoista tietoa Alanyasta ja suosituksia paikasta mihin mennä, implanteista
- hammaskeiju2
Koska asun Turkissa, olen käynyt tietenkin monta kertaa hammaslääkärillä. Neuvoksi sanoisin, että tarkka pitää olla minne menee hampaita paikkuuttamaan eli ei sille ensimmäiselle hammaslääkärille hotellin kulman taakse. Minulla on ollut hyviä sekä huonoja kokemuksia. Viimeisin hammaslääkärini oli yliopiston hammasklinikka ja oli todella loistava, koska olivat kaikki erikoishammaslääkäreitä. Toisaalta taas kulman takana on hammasklinikka, josta kävelee ulos paria hammasta köyhempänä. Eli kaikkea löytyy.
Minkä ihmeen takia pitää tulla Turkkiin hammaslääkäriin? Samalla periaatteella voisi lomalla ottaa ohitusleikkauksen ja polviproteesit. En ymmärrä.- tavoitteita
No vaikka sen takia, että tulen Turkkiin 3 kuukaudeksi lomalle ja Suomessa ollut olevinaan niin kiireistä, ettei ole ehtinyt. Kolmen kuukauden aikana aion muutenkin itseäni hoitaa; pyrin kuntoilemaan ja liikkumaan.
- Anonyymi
Missä päin Turkkia, onko mitään tietoa hammasimplanteista, ei ole suomessa varaa niitä laittaa
Tietenkin. nopea, ystävällinen ja edullinen palvelu. Lomamahdollisuus ja suunterveys yhtä aikaa. Jos haluat lisää tietoja. ota yhteyttä jos haluat. Voimme antaa hinnan ennen kun lähdöt matkaan.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012100Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2901899Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3411732Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2051584Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht981495- 321281
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941113Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤671069- 511047
- 581038