Peli c-asemalta d-asemalle?

Heipsutin

Elikkäs siis, kysymykseni on, että voiko The Sims 3:sta siirtää c-asemalta d-asemalle vai sekoaako kone ja se ei löydä peliä enää sitä käynnistäettäessä? C-asema on nimittäin jo aika täynnä mutta d-asemalla tilaa vievät vain kappaleet ja kuvat eli tilaa on siellä yllinkyllin.

Kiitos etukäteen jollekin viisaalle, joka osaa valaista asiaa.

5

218

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • zetazeta2

      itse olen siirtänyt jo 3 peliä eli "partitionille" eli lohkolle, tosin se lohko on samassa kovalevyssä. koska olen huomannut että pelit toimivat 8lagaavat) vähemmän eri partitionista ajettuna, ei ole ollut ongelmia. tosin en tiedä onko D asemasi samassa vai eri kiintolevyssä

      • Nisse Polka

        Jos peli lagaa vähemmän eri osiolla on syytä päivittää tietokone 2000-lukua vastaavaksi. Se missä kiintolevyssä osio sijaitsee ei myös ole merkitystä, jotkut pelit pystyy siirtämään ja joitain ei. Jos rekisterimerkinnät viittää c: asemalle ja peli on d:llä niin se ei toimi ilman ronkkimista. Lohko on muuten block ei partition eli osio. Ja löytyy paljon pelejä jotka ei tee merkintöjä rekisteriin joten niitä voi siirtää vaikka muistitikulle pelattavaksi.


    • taida ihan kopioi/liitä toiminnolla toimia.
      poista se sims c asemalta ja asenna uusiksi se d asemalle.

      • zetazeta2

        ei tarttenu mun asentaa uudestaa, siirtää vaan program fileseistä sen pelin -.-


    • srg wrwtg

      Mitä merkintöjä peli on tehnyt c_lle. Joskus voi onnistua, aika harvoin. Nimittäin melkein kaikki ohjelmat ja pelit asentavat kaikenlaista C_lle, vaika ne asennettaisiinkin jonnekin muualle. Pienimmästä päästä harmeista on se, että käynnistä valikon linkit tao työpöydän kuvakkkeet lakkaavat toimimasta, jos eivät löydä linkkiä itse ohjelmaan.

      Mutta mitä kyselet, oisit kokeillut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      61
      920
    2. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      111
      833
    3. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      263
      785
    4. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      55
      722
    5. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      50
      638
    6. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      57
      580
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      45
      566
    8. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      93
      566
    9. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      22
      546
    10. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      77
      544
    Aihe