airberlin

correcamina

Matkatoimistosata sanoivat, että niin täyttä on just silloin kun me haluamme lentääö puerto plataan ja viimiset paikat menis just meille ja hinta melkein 1000 eur enemmän kuin airberlinillä. Lennot köpiksen ja saksan kautta. 'Miten airberlin voi myydä halvemmalla helsinki-berliini-punta cana? Koska hinnat ovat halvemmat onko esim. palvelu huonompaa, ateriat puuttuu, matkatavaroita saa ottaa alle 20 kg/henkilö mukaan, vai mitä? Kaipaisin kokemuksia niiltä jotka ovat lentäneet dommareihin airberlinillä, kiitos.

2

586

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uusi käyttäjä

      Joo, 20 kg matkalaukku ja 6kg lappari hyttiin, jos pitka matka ja kuukauden oleskelu niin nayttais olevan 30kg/henkilo 6 kg lappari mukana kannettavia.
      Palvelu oli ihan samanlaista, henkilokuntaa riittavasti (liikaakin), koneet ja jalkatilat samanlaisia kuin muillakin, ruoka ok ja euroopan patkalla sai viela tilata maksusta erikoismenuakin (6,5 eurolla wurstia, oli hintansa arvoista)
      Ainut etta itse pitaa hiukan pystya sovittelemaan kulkupaivia jotta voi hyodyntaa parhaita hintoja. Mut kato itse netista, hyvat sivut josta voi suunnitella sopivan hintaista reissua.
      Itse aiomme kayttaa uudestaan yhtiota tai ns. halpalentoja kun en keksinyt mitaan muuta eroa vs. AirFrancen kanssa kuin tuon matkatavaran maarassa eron.

    • Sosuensa

      Jo muutaman vuoden ajan olemme lentaneet pelkastaan Airberlinilla, koska heilla on hyvat koneet ja ja ystavallinen palvelu seka kipailukykyiset hinnat. Voin vannoa etta AirBerlinilla palvelu ei ole huonompaa kuin muilla lentoyhtioilla. Ainakaan asia ei ollut nain kuukausi sitten kun lensimme Puerto Platasta Hesinkiin. Suosittelen! Matkatavaraa saa ottaa mukaan 20 kg kasimatkatavara. Koneessa tarjotaan aterioira ja juomaa samaan tahtiin kuin muilla lentoyhtioilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      396
      2082
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      12
      1929
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      249
      1404
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      81
      1041
    5. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      56
      965
    6. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      402
      938
    7. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      39
      808
    8. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      779
    9. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      75
      750
    10. Hyvää yötä mies

      Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo
      Tunteet
      70
      724
    Aihe