Kauheat paineet kun vissiin enskeskiviikkona korttia yritän.. :S
Minkälainen se koppi on jossa se testi tehään?
Onko kauheen vaikea, ja voiko joku neuvoa hyvän sivun jossa vois ilmatteeks harjoitella?
Tekeekö sitä koetta monta henkilöä samaan aikaan?
Minkälainen se koppi on jossa se testi tehään?
Onko kauheen vaikea, ja voiko joku neuvoa hyvän sivun jossa vois ilmatteeks harjoitella?
Tekeekö sitä koetta monta henkilöä samaan aikaan?
Vastaukset 9
Vanhimmat
LOL, kusi vähän oikeinkirjoituksen kanssa : D
Se on semmonen tietokone johon on ohjelmoitu kysymyksiä. Niihin on sit tietty aika vastata, aivan kun oikeessa liikenteessä. On vaikka ensin kuva liikenteestä, ja sinun pitää tietää mihin ajaa, ketä vaistaa jne.
Sitten täytyy myös tietää liikennemerkkejä ja muuta pientä. Ei se ole edes vaikea. Itse en edes lukenut ja pääsin läpi. Jos osaat esim. kaupungilla liikua kävellen noudattaen sääntöjä, kymppi tulee!
Itellä oli toinen tyyppi kans tekemäs. Itekki jännitin hirveesti että millanen paikka se on, millaset näppäimet jne...
Ja pieleenhän se meni. Mut seuraavan kerran kun menin niin tiesin jo miten homma etenee niin läpi meni helposti. Moponetissä voit harjotella. googlaa se.
Joo, kiitti vastauksista.. :D
Mutta vähän tuntuu että se lupa ei taida keretä tulla, taisin 2-3viikkoa sitten laittaa ne paperit ja vieläkään ei ole tullut, kaankohan menee, kauan teillä meni ja tuleeko siit vain postiin joku lappu?
siis soitat sinne katsastuskonttorille ja varaat ajan ei sielt mitään lupalappua tuu
Tuosta oli todella apua, kiitti!
Olisin varmaan venannu kesään saakka :D
Siis kun lähetti ne passikuvat, terveystarkastuksen ja muun paskan niin niistä ei tule mitään ilmoitusta ?
(varmistan vaan)
Moro! Jos et oo vielä suorittanu nii ei mitää paineita kyllä se on helppo ! Ja ei tuu mitään lappua, poliisilaitokselta sähkösesti ilmottaavat katsarille ja voit varata ajan, ei mee kun pari päivää :D Ensin tulee kirjalliset kysymykset joissa on aikaa 30s/kysymys ja sen jälkeen kuvalliset joissa 10s 3s eli yhteensä 13s/kysymys. Saat alussa harjotella vähän ja se ilmottaa sitten heti että menikö läpi. Molemmissa saa olla virheitä kolme :DD Ota iisisti hyvin se menee.. :P
Juuh, olisi pitänyt jo päästä tekemään se koe, mut ku ne sähläs kaiken siel ja menikin pidempään..
..ja nyt kun olisi lupa, niin on jo ajat varattuna LAKKOON asti, se vitun lakko kestää viikon ja sit mulla alkaa ripari, ETTÄ TÄMÄ VENYY IHAN SAATANAN PITKÄLLE : /
kestää ainakin viikon*