Ostin hieman yli vuosi sitten Citymarketista Acer X233H -näytön tarjouksesta ja siinä annettiin mukaan kolmen vuoden takuun.
Viime päivinä olen alkanut huomaamaan erityisesti tummempien alueiden kohdalla pientä väreilyä tai aaltoja kuvassa, miten tuota nyt sanoin kuvaisinkaan. Näyttää hieman samalta, kuin jos käyttäisi näyttöä liian pienellä taajuudella.
Minusta näytön ei kuitenkaan pitäisi näin nopeasti alkaa kenkkuilemaan. En tiedä olenko vaativa asiakas, mutta eikös takuulla tarkoiteta aikaa, jona myyjä lupaa tuotteen toimivan virheettä? Tiedän että tuo väreily ei ole yhtä kohtalokas vika kuin kuolleet pikselit tai kokonaan simahtanut näyttö, mutta vika kuitenkin. Ainakin se häiritsee minua ja vika varmasti paheneeki vielä ajan kuluessa.
Kysymys onkin, että miten helposti tuollaiset "pienemmät" viat yleensä korjataan tai vaihdetaan tuote kokonaan uuteen takuun ollessa voimassa? Vai täytyykö laitteen olla melkein pimeänä, ennenkun puuttuvat asiaan?
Acer X233H ja takuu
M Kuopiosta
0
410
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215764- 601927
- 251359
Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom2191178- 741105
Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,531057Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️661029Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1421023- 49991
Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle58965