Kaiuttimet

Millaisia kaiutin mahdollisuuksia tarjotaan litteisiin telvisioihin ? (Thomson 32" LCD-TV
32HR3234 )

En tarvi välttämättä kotiteatteria vaan pelkät hyvät kaiuttimet telvisioon.
Laitteen teknisten tietojen suhteen ehkä virheitä tms.
3194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kuulokeliitäntään voi liittää esim. aktiivikaiuttimet. Valinnanvaraa riittää ihan lompakon mukaan.

Äänestä

Television omien kaiuttimien tilalle tuskin saa mitään vaihdettua (niin helposti että olisi kannattavaa).

Mitkä tahansa ulkoiset kaiuttimet tietenkin saa televisioon liitettyä. Jos ovat passiivikaiuttimet, niin tarvitsevat toki vahvarin väliin.

Äänestä
  • Asia on valjenut useilta tahoilta että asia näyttää kallistuvan kuulokeliitäntään kytkettävillä tietokonekiuttimilla.(Halvin...)
    Kotiteatteri toistaiseksi tarpeeton...
    Muitankin mahdollisuuksia on mutta kalliita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


"huonokuuloinen" kirjoitti:

Millaisia kaiutin mahdollisuuksia tarjotaan litteisiin telvisioihin ? (Thomson 32" LCD-TV
32HR3234 )

En tarvi välttämättä kotiteatteria vaan pelkät hyvät kaiuttimet telvisioon.
Laitteen teknisten tietojen suhteen ehkä virheitä tms.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu