s-market Hyrynsalmi

ilonpäivää odottanut

Mikä onnenpäivä...terttu tullut taloon...paras kassahenkilö

12

1359

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lapsen

      mieli hyvä!

      • elä muuta

        voe pyhä sylyvi...


    • o oo

      Kuka terttu herran terttuko.

      • Tahtoo torttua

        Tarjoaa torttua ja millä hinnalla.


      • Tyrninbär
        Tahtoo torttua kirjoitti:

        Tarjoaa torttua ja millä hinnalla.

        Täällä meillä saa myös hyrynsalmen poika makiaa ja kosteaa torttua.

        T.Marja Tyrni
        Pallivaha
        Turku-Åbo


    • tertussa

      kumminka päin se bannaani on? :D:D

    • ...Niks..

      Niin no joo... se on mitä kuka parhaana pittää :) kaikki kai ne ihan hyviä kassaneitejä / rouvia on.. Vai??

      • kaip

        Kyllä kaikki tytöt ovat äsässä Hyryllä kympin tyttöjä käykääpä vaikka muissa kainuun ässissä


    • voi ei

      Taas yksi hyvä syy käydä K- marketissa ämmässä kaupassa !!!!!!!!

      • plussaa

        Ja valikoimathan hyryn ässässä onkin kuin vuokkiniemen valinnassa, vain paskaset tyhjänä rojottavat hyllyt


      • loku
        plussaa kirjoitti:

        Ja valikoimathan hyryn ässässä onkin kuin vuokkiniemen valinnassa, vain paskaset tyhjänä rojottavat hyllyt

        Niin no se hyllyjen tyhjyys johtunee menneillään olevasta lakosta.. tai jo loppuneesta mutta eihän niitä hyllyjä ihan heti täyteen voi saada, jos tuotanto tehtaissa ollut SEIS!!


      • porkkanapoeka
        loku kirjoitti:

        Niin no se hyllyjen tyhjyys johtunee menneillään olevasta lakosta.. tai jo loppuneesta mutta eihän niitä hyllyjä ihan heti täyteen voi saada, jos tuotanto tehtaissa ollut SEIS!!

        Kohta on sikaa ja nautaa tarjolla enemmän kuin kansa kerkiää syyvä.. Seuraava ongelma lieneekin Hyrynsalmelaisten liika lihominen?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      126
      5284
    2. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      186
      4468
    3. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      176
      4400
    4. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      61
      3680
    5. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      103
      3630
    6. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      33
      3389
    7. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      15
      3359
    8. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      17
      3307
    9. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      46
      3261
    10. Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä

      Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas
      Maailman menoa
      82
      3246
    Aihe