kuka lähdössä kesäkuussa edinburghiin? mitä meinaatte tehdä?
kesäkuussa
mämämämämämä
1742
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Mä olen löhdössä kaverin kanssa puolentoista viikon päästä muutamaksi päiväksi Ediin. Eli torstaina 3.6. lennetään Tampereelta ja seuraavan viikon tiistaina matkataan junalla loppuviikoksi vielä Lontooseen.
Matkasuunnitelmaan kuuluu toistaiseksi sunnuntaina koko päivän kestävä Ylämaiden bussiretki, jossa käydään mm. Loch Nessillä. Perjantai ja lauantain kuluu varmaankin kaupungin kiertelyyn, Edin linna, shoppailua jne. Lisäksi mua kiinnostaisi käydä vanhalla Greyfriarsin hautausmaalla. Maanantaina haluaisin käväistä myös Stirlingin kaupungissa.
Tämä tarkempaa suunnitelmaa ei olla tehty, kun molemmille Edi on ihan uusi paikka. Eikä näinollen edes hirveästi tiedetä mitä kaikkea nähtävää siellä olisi. Ja toisaalta päiviäkin on aika vähän.
Tai no tehtävää ja nähtävää olisi turistisivustojen perusteella vaikka kuinka, mutta varmaan mennään suurimmaksi osaksi ihan fiiliksen mukaan. Ei haluta tehdä samaa virhettä, kuin taannoisella Lontoon reissulla, jolloin koko lyhyt matka-aika oli melko tiukasti aikataulutettu, eikä silti ehditty nähdä ja kokea kaikkea sitä mitä oltiin etukäteen mietitty ja sovittu.