Meinaan aloittaa kuntoilun pitkän tauon jälkeen, ajatuksena on liittyä jäseneksi johonkin kuntokeskukseen, että oikeasti tulee tehtyä jotakin :) Lapsille ei ole hoitopaikkaa, joten valitsen kuntoilupaikaksi sellaisen, jossa on lapsiparkki.
Eli kokemuksia Kokkolan kuntokeskusten lapsiparkeista?
Onko pelkkää videon katselua vai ohjattua toimintaa?
Millaiset tilat?
Millaiset ohjaajat?
Entä onko lapsille omia jumppia, tanssia tms?
Eli kokemuksia Kokkolan kuntokeskusten lapsiparkeista?
Onko pelkkää videon katselua vai ohjattua toimintaa?
Millaiset tilat?
Millaiset ohjaajat?
Entä onko lapsille omia jumppia, tanssia tms?
Vastaukset 8
Vanhimmat
eipä kannata jäseneksi liittyä. Rahastusta koko touhu, lapset mukaan ja ulos liikkumaan.
Selän kuntouttaminen vaatii kuntosaliharjoittelua tarkan ohjelman ja fyssarin seurannan mukaan. Ei siinä liikuntaleikit auta. Sorry kun kysyin, olisi pitänyt oivaltaa ottaa vain itse selvää :)
Itse olen tykännyt Finnbodilla kuntoilla ja nyt on lapsillekin mukavasti erilaisia jumppia ja tansseja tarjolla. Kannattaa katsoa Finbodin nettisivut niin löydät sieltä tarkemmin aikataulut ja jumpat.
Ainakin minun lapset ovat lapsiparkissa hyvin viihtyneet ja touhuavat milloin mitäkin yhdessä hoitajan kanssa ja ilokseni huomasin ettei siellä vietetty aika mene teeveetä tollottaessa:) Huoneessa kyllä löytyy televisio, mutta harvakseltaan on päällä. Suosittelen kyllä lämpimästi tutustumaan.
Kiitos asiallisesta vastauksesta :)
Finnbody taitaa valitettavasti olla ainoa sali, jossa on lapsiparkki... :(
Kuntosalimainosten kuukausikiintiö ei ollutkaan vielä täynnä...
käsittääkseni tuohon uuteen actilifen yhteyteen tulee lapsiparkki myös. se avataan loppukuusta.käy juttelemassa ahlrothin kanssa mitä heillä on tarjota.
Onkohan Actilifen yhteydessä olevassa Touhutalossa kuitenkaan lapsiparkki? Ainakin Touhutalon kuvauksen perusteella sain käsityksen siitä, että sinne menee aikuinen ja lapsi yhdessä. Eli Touhutalon puolesta ei olisi hoitajaa.