Uima-allas?

Puistoon?

Saakohan puistoon viedä sellasen lasten uima-altaan? Jos siihen tois autolla tonkissa vettä, niin ois kiva vilvoittelupaikka koirille. Nyt kun ollut kamalat helteet, niin ei o voitu käydä puistossa kuin illalla myöhään. Meidän nuorukainen kun on niin kova juoksemaan eikä tajua et voi saada lämpöhalvauksen liiasta juoksemisesta, niin ajattelin, et oispa kiva kun olis uima-allas, jossa kävis välillä viilentämässä itteensä.

Mitä luulette? Saako viedä altaan puistoon?

2

377

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 12+4

      vaatii aina kunnalta luvan ja jos viet ilman lupaa se poistetaan ja olet vastuussa jos jotain tapahtuu altaalla.Vaikka joku nuori känniläinen hukkuisi olisit sinä kusessa.
      Koiria ei juoksuteta kovassa kuumuudessa.Jos koira ei usko niin sitä ei päästetä vapaaksi ja sillä hyvä.

      • aloitt.

        Ok, enpä vie sitten. Toivottavasti viestistäni selvisi, etten juoksuta koiraani kuumassa, vaan vasta myöhään illalla kun on jo viileämpää. Uima-allasta ehdottelin just sen takia, et voisi käydä päivälläkin. Täytyy mennä päivällä koirien uimarannalle. Onhan sielläkin kivaa, vaikkei olekaan samat kaverit.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      183
      5047
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      21
      4440
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3127
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      256
      3007
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2912
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2521
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      42
      1812
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      70
      1780
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1777
    Aihe