kuinka moni täällä käyvä on bi/homo/lesbo?
bi/homo/lesbo?
.....
5247
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sinä.
Ja lesbotkin on homoja ,että turhaa kirjotusta tuli. Ja niin sinä olet.
... ja homo- sanaa käytetään pääasiassa miehestä, lesboa naisesta
Ja saanko kysyä, ihan mielenkiinnosta; Mikä järki on sanoa tollee, ett "sinä olet". :D Siis miks se pitää tollee todeta eriksee... ku sitähän tässä haettiinkin varmaan, että kun hän itse edustaa tätä ryhmää ja halusi kysyä että ketä muita samaan ryhmään kuuluvia täällä käy...?
Missähän vaiheessa aloittaja mainitsi kuuluvansa johonkin seksuaaliseen vähemmistöön? Ja homoa käytetään lyhennyksenä homoseksuaalista, joten sitä voi hyvin käyttää myös naisesta ja englannissakin käytetään useammin sanaa gay kuin lesbo. Ja tuossa irrallisessa lisäyksessä ei ole mitään vikaa. Että mene sinä takas sinne kaappiis.
No en mä nyt mikään tyhmä ole, sanoin vain että saa sitä käyttää lesbosta lesbo- sanaa ilman, että siitä pitää erikseen huomauttaa... toisekseen se oli täys olettamus (niinkuin sanottua), että kirjoittaja kuuluu tähän ryhmään... ja vaik ei oliskaa, nii mikä järki siinä on siltikään huomauttaa, että "homo olet", otatsä sen jotenki haukkumasanana tai jotain. :''D Oot aika kakara....Ja kolmanneksi, mä en ikinä ole ollut kaapissa, joten miten luulet että voin päästä sinne jotenkin takasi :D:D