preveza - albania

tuli sitten varattua lentoliput prevezaan ja sieltä olisi tarkoitus jatkaa pikkuhiljaa kohti Albaniaa.
Bussilla varmaan pääsee kentältä näppärästi prevezan keskustaan ja jos tiedätte kohtuuhintaisen majoitusvaihtoehdon siellä voitte suositella.tiedättekö mitään kiinnostavia paikkoja prevezan lähistöllä ?
2439
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pääset Albaniaan myös laivalla, Pargasta. Ei kulje joka päivä, mutta varmaan matkatoimistojen sivuilta löytyy vinkkiä asiaan. Aurinkomatkat ainakin teki sinne päivän laivareissuja taannoin. Prevezasta Pargaan muistaakseni n.1 h matka.

Äänestä
  • olen talla hetkella tiranassa.menin ensin prevezasta ioanniinaan ,sitten rajalle josta taksilla 10e gjirokasteriin.sitten sarandaan ,durresiin ja saa nahda minne taalta tiranasta ,ehka corseen.
    Albaania on ihan siisti ,turvallinen ja edullinen paikka .durres oli mielestani surkein paikka ja kallein hotelli jossa olen yopynyt oli ioanniinassa.loma alkaa valitettavasti pikkuhiljaa loppumaan (kunto myos kun tulee vedettya naita 50 lekin paukkuja)loppumaan ja pitaa palata sinne prevezaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ma24.5 kirjoitti:

tuli sitten varattua lentoliput prevezaan ja sieltä olisi tarkoitus jatkaa pikkuhiljaa kohti Albaniaa.
Bussilla varmaan pääsee kentältä näppärästi prevezan keskustaan ja jos tiedätte kohtuuhintaisen majoitusvaihtoehdon siellä voitte suositella.tiedättekö mitään kiinnostavia paikkoja prevezan lähistöllä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu