..Panitko koskaan sitä Maritaa, vai hyväilitkö vain aseita ja autoja? Ainakin Il Capitano antaa sellaisen kuvan, että Maritakin olisi antanut, mutta sinulla oli parempaa tekemistä.
Hei Juha..
A= S & R=5
14391
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Semmoinen Clyde Barrow tyyppi. Hänen olivat kanit. Haa
Juha on ollut seitsemän kertaa naimisissa. Nykyinen vaimo kehuu Juhaa monipuoliseksi mainitsemassasi asiassa. Loput sinun pitää päätellä itse.
Siis Juha on kiinnostunut kaikesta muusta paitsi ei naisista kuin kulissina. Naiset lähtevät tämän takia lätkimään, niin yksinkertaista se on.
Niin tai jos se on tarvinnut Maritan jälkeen vielä seitsemän kouluttajaa :)
mutta uskon,että minua sillä kuitenkin tarkoitat,onko Nikita liian vaikea nimi avohoitopotilaille lausua kun käyttävät "Juhaa", ai paninko Maritaa, en,oltii muuten vaan 4 vuotta kimpassa ja käytiin kirkonmenoissa käsi kädessä rukoilemassa, oltii Åmselessaki menossa kirkkoon yöllä kun hurrit tuli riehuu hautausmaalle..
Alkaako vähitellen Juha poikaa vaivaamaan kun ampui polvillaan rukoilevan piikupojan aivot pitkin tannerta, ampui isän tappoi äidin. Ottaako lujille, Juha, nakkirosvojen kunkku?
jopa etunimensä päästä vaihtamaan, mikä oli vialla oikeassa nimessä (pahastipa pitää "aikaisemmassa" elämässä mokata, että nimikin pitää ihan omasta halusta vaihtaa)? Toinen nimenvaihdolla keikaroiva on tää joku Rantalainen (Simo).
Todella käsittämätöntä, että tuollainen otus saa kävellä vapaalla jalalla. Murhaaja laskee leikkiä uhriensa kustannuksella. Jos ihmisellä olisi edes jonkinlainen moraalikäsitys, ymmärtäisi joistakin asioista pitää päänsä kiinni. Tätä se on, kun psykopaatit päästetään avohoitoon ja ehdonalaiseen. Suomen oikeusjärjestelmä on perseestä.
kesäkuun alussa valtio maksaa mulle 30 000 euroo "koppikorvausta" kun olin 7 kk liian kauan vankilassa, se vasta avohoitopotilaita risookin, vois vaihtaa ton Audi A8:sin S8:siin
Ajele sillä 90-luvun Nissanillas nyt vaan kuitenkin ja varo ratsioita, kun heillä on nämä pikatesterit synteettisiä aineita varten.
Jos haluaa tulla kutsutuksi virallisella nimellään, niin ei ehkä kannata vaihtaa nimeä kuin paitaa. Kuka jaksaa opetella nimen ulkoa, jos ei ole mitään varmuutta siitä onko äijä ensi vuonna enää samanniminen.
on nikita niin miksi lehdistö edelleen käyttää juha valjakkala nimee..
kuvasti ketä se avopotilaisin on?
"..Valjakkala päästettiin vaimonsa Minna-Maria Huttusen kanssa 8. toukokuuta 2002 kahden päivän vartioimattomalle lomalle Pyhäselän vankilasta. Valjakkala ja Huttunen jättivät palaamatta vankilaan; heidät saatiin kiinni 14. toukokuuta Ruotsissa Piitimen lähistöllä. Pari tuntia kiinnioton jälkeen Valjakkala yritti itsemurhaa Piitimen poliisin tutkintavankilan sellissä."
Rolls Royce, jos se olisi ollut siinä auto-ohjelmassa (muistaakseni Fifth Gear) juuri sinä iltana Audin sijaan, kun keksit tuon jutun?
Olisit ottanut vaikka viikkoa aikaisemmin esitellyn tai jostain lehdestä, niin olisi ollut hiukan uskottavampaa.
Kiven sisällä oppi varmaan unelmoimaan ja onhan sitä huonompiakin harrastuksia.