Päätin tässä että alan etsiä vanhoja koulukavereita. Ei se niin helppoa ollutkaan. Mahtaako tällä palstalla olla kyseisen koulun käyneitä. Tai saisinko hyviä vihjeitä miten toimin?
Kontulan yhteiskoulussa 1966-1969
12
994
Vastaukset
- siellähän minäkin
koulukaverit.comin sivuille, rekisteröidy ja pääset etsimään koulusi oppilaita.
Mikäli he ovat itse rekisteröityneet sinne.- x-blondi
Onko se juppien hotelli jo valmis. Siellä maksaa yöpyminen kuullemma useamman sata euroa. Miten ne siellä vois tietää vanhoista koulukavereista.
- siellähän,,,
Nittaminax kirjoitti:
jokunen aika sitten tuokin sivusto muuttua maksulliseksi.
osa palveluista on ollut maksullista. Ainakin ennen sai valita mitä otti itselleeen, jos halusi toisten sähköpostitiedot, joutui maksamaan.
siellähän,,, kirjoitti:
osa palveluista on ollut maksullista. Ainakin ennen sai valita mitä otti itselleeen, jos halusi toisten sähköpostitiedot, joutui maksamaan.
mä en enään muista, kun siitä on niin monta vuotta sitten kun käytin sitä. Vielä joskus tulee sähköpostiin jotain ilmoituksia sieltä.
- ;))
x-blondi kirjoitti:
Onko se juppien hotelli jo valmis. Siellä maksaa yöpyminen kuullemma useamman sata euroa. Miten ne siellä vois tietää vanhoista koulukavereista.
Katajanokan Lääninvankilaa, joka muutettiin korkeatasoiseksi hotelliksi. Siellä yöpyminen maksaa;);) Sörkka toimii edelleen vankilatoiminnassa. Siellä odotetaan nyt määrärahoja siihen että, huonokuntoisimmat sellit korjattaisiin ajanmukaisemmaksi vastaamaan enemmän tätä päivää.
Tuskin minunkaan skolekaverit Katajanokalla yöpyvät;)) Sörkasta en tiedä...toivon mukaan ei. - Anonyymi
Juuri samaa aihe olin laittamassa.Aivan varmasti löytyy ainakin nyt 50 v.Hylli Kontula.Kuin Kontula Rintinpolku ala ja ylä asteen oppilaita!Peruskouluiksihan nykyä nimeävät ylä ja ala astet!Tovi on jo mennyt kuin Hylli täyttti 100v. Ja opilaita netissä kerättin mukaan joukoon.Joten Hylli 100v. valokuvia. Löydät todella netistäkin aiheesta kuvia, vaikka todella tovi aikaa kulunut.Kuin F.B.
- Anonyymi
siellähän,,, kirjoitti:
osa palveluista on ollut maksullista. Ainakin ennen sai valita mitä otti itselleeen, jos halusi toisten sähköpostitiedot, joutui maksamaan.
Haku ammuntaa .Selimen haku koulukaverin etu sukunimi ja vot saada osuman jopa selatessa suvuja F.B profiilin.Vaikka olisi esim nainen.Voi olla myös tytönimi mukana.Sama kirjaudu fonca..osoite ja phelin palveelu.( miten oikein tuo kirjotetaan?) Tiedät kyllä mitä palvelua tarkoitan.
- Anonyymi
Olen itse ollut ko. koulussa 1967-1975, mutta en halua muistella tuota aikaa. Todella paljon kiusaamista ja muuta epämieluisaa olemista. Tulipahan lakki suoritettua, muuta positiivista ei jäänyt.
- Anonyymi
Just saman ajan olin ko. koulussa. Ei mitään hyviä asioita jäänyt siitä ajasta, paitsi ehkä se lakki. Päästiin samaan aikaan ylioppilaiksi. Jotain hyvää! Yritetää unohtaa huonot asiat!
- Anonyymi
Samaan aikaan ko. koulussa ja samat sanat kiusaamisesta . Onneksi muutimme pois Kontulasta 1975. Muutama kiva kaveri kyllä oli luokalla ja opettaja Merja Totrohan oli kyllä ihana.
- Anonyymi
Löydä ihan heidät Koulukaveri sivusto netistä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2463342Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3642992Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,202008Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.821861Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e651788Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591662MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131553- 1251512
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4851429Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11414