PS3 Tuulettimen kiima

vesper007

Moro,

Pleikkani alkaa varsinkin näin kesäisin kuumentua ja laitteen tuuletin rupeaa kaiketi kohonneen lämpötilan takia hurista aika äänekkäällä tavalla varsinkin GTA:ta pelatessa. PS3:n omistajat varmasti tunnistavat tämän helvetillisen peliorgasmia uhkaavan ongelman. Onko ihmisillä kikkoja tämän ehkäisyksi? Itse kokeilin kylmäkallen asettamista tuulettimen ilmanoton viereen muttei se ainakaan kehuttavasti toimi? Neuvoja!?!

2

442

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Marounne

      Hmm...Itsellä tuo ongelma on ilmestynyt lähinnä Half Life 2:sen kanssa mutta ei kovin usein, onneksi. Missä asennossa pidät pleikkaa? Jos mahdollista kokeile nostaa pystyyn ja varmista ettei tuulettimen edessä ole mitään, esim. ei kannata pitää sitä jonkin tason alla. Sitten yrität vielä etsiä mahdollisimman kylmän paikan, varjossa ja kaukana patterista, telkkarista yms. lämpimästä laitteistosta. Ja sitten ei kannata yksinkertaisesti pelata liian pitkissä erissä jos haluat PS3:sta varjella.

      • vesper007

        Pystyssä pidän tason päällä telkkarin vieressä. Voisi kokeilla sijainnin muuttamista.. Lämpimillä keleillä ehtii gta:ta pelata about 5 min ja sitten alkaa turbotuuletin pöristä. Todella helvetin ärsyttävää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      91
      7395
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      3927
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3490
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      233
      2703
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2632
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      40
      2423
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      129
      2359
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2249
    9. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      20
      2158
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      1942
    Aihe