Kohta joutuu armas aika

eikä tarvitse olla opettajien, oppilaiden ja vanhempien kynnysmattona. Jihuu!
1190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Onnea lomasta, pikkusen jäi epäselväksi että kuka olet kun kynnysmattona pidetään.... ekaksi kävi mielessä kouluavustaja, koulunkäyntiavustaja

Minäkin odotan "armasta aikaa". Onhan tässä taas vuosi taikinoitu. Mitä tästä vuodesta sitten jää jälkeen ? Ei mitään positiivista. Tulipa tutustuttua mitä voi olla kiusaaminen ja syrjintä opettajan tekemänä,. Siinä sitä riittää pureskeltavaa.

Se, että tunnet olevasi kynnymatto kaikillen alla, niin johtuisiko asenteesta, työmoraalista yms tekijästä ? Harvoin yksi ihminen kokee joutuvansa kaikkien tallomaksi. Olisiko uravaihdoksesta apua ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uebjjd kirjoitti:

eikä tarvitse olla opettajien, oppilaiden ja vanhempien kynnysmattona. Jihuu!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu