http://ceres.arkku.net - eräs fantasiapainoitteinen, panostettu tarinankerrontaroolipeli.
Liity mukaan juoneen kaupungin hallinnasta tai astella laaksoissa, piileskellä pääkaupungin pahamaineisissa kapakoissa, tai vain samoile ikivanhoissa metsissä?
Miksi kannattaisi käydä katsomassa?
- Peliä on rakennettu jo kolme vuotta, ja se kehittyy edelleen, ja omaa aktiivisia pelaajia, ja aktiivisen ylläpitäjän, joka vastaa kysymyksiin, vieraskirjaviesteihin ja päivittelee sivustoa.
- Pelimaailma antaa paljon mahdollisuuksia kehittää erilaisia hahmoja
- Rotuvaihtoehtojen määrä on suuri, ja jokaisesta rodusta löytyy kattava kuvaus
- Maailmankuvaan., yhteiskunnan kuvaukseen on panostettu.
- Foorumi on selkeä, helppo käyttää, ja toimii
Fantasiapainoitteista foorumiropea etsiskelemässäkö olet?
Tinanja
0
410
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751420Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2481322Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1521096Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551078- 51795
- 65774
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62747Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39728Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44701- 30647