12-14 henkeä aikuisia (31-40 vee) miehiä valloittamassa Himosta kesäkuun alussa. Nyt jo scoutattu että ei Himoksella mitään elämää - yöelämää. Onko Jämsässä? Äkkiä tsuumaten näyttää pelkiltä teinihelvetti-paikoilta kaikki ... pitääkö lähteä Jyväskylään asti?
Aikuinen huvi ja Jämsä
Lomahessu
4695
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos valloitatte Himosta, mitä te sillä yöelämällä teette?
Mikään ei ole kauheampaa kun tollaiset isot mies-porukat jotka tulee jollekin "työmatkalle" ja kuvittelee olevansa naisten unelma-ukkoja. Suurin osa naimisissa ja esitetään jotain sinkkua ja ollaan niin polleeta. Kannattas teidänkin mennä sinne teini-mestaan, ei kukaan aikuinen nainen lankee tollasiin! Sormukset jätetään huoneeseen mutta valkoset rinkulat näkyy ihossa;) plaah.
No älkääs nyt! Toihan on epäkohteliasta vieraspaikkakuntalaisia kohtaan! Meinaan tuo, että toivotetaan vaan, että menkää kotiinne.
Eikös Akuliinan terassilla viihdy kaikenikäistä porukkaa, ja eikös se Jokkarikin ole ihan ton ikäisten suosima paikka? Itse en käy missään nykyään, joten en ihan tarkkaan tiiä nykyisiä menopaikkoja, mutta olen kuullut porukoitten käyvän siellä Himoksessakin, siellähän on usein jotain hyviä esiintyjiäkin.
Toivottavasti "pojilla" on kivaa Jämsässä, ei me jämsäläiset kaikki niin tötteröitä olla kuin joku täällä voi antaa ymmärtää. Ja jokuhan voi olla ihan oikeesti sinkkukin ja löytää täältä elämänsä kumppanin!
Näitä "työmatkoja" ym. porukkajuttuja sitä tulee joskus eteen yhdelle jos toisellekin, mitäs sitä sitten pitäisi tehdä illalla, istua huoneessa ja odottaa unta vai?
Toivottavasti jätkille käy paremmin kun meille muutama vuosi takaperin helssingissä.
Kyseltiin Vaakunan pokelta mihin päin pitäisi suunnistaa, koska heillä oli "täyttä".
Vastaus oli: "tossa takana on steissi, sieltä lähtee junia takas savoon.."