Onko Savonlinnassa leirintäaluetta? Olen hakennut internetista mutta löytän vain punkaharjussa muttei Savonlinnassa. Eikö se ole sielläkin?
Kiitos ennelta
Savonlinna
5
496
Vastaukset
- !!!=???
Vuohimäki camping kyllä löytyy n.7 km Savonlinnasta.
- naapurisi
aukeaa varmaan tänä viikonloppuna.
Leirintäalueen ylläpitäjä vaihtui keväällä ja siitä johtui varmaan tuo "markkinointikatkos"- Mäkifani
Miksi vaihtui ylläpitäjä? Olen käynyt Vuohimäessä fillarireissulla monena kesänä ja se on suosikkini ison alueen, mukavan uimarannan aamusaunan ja siistin huvilamaisen vastaanottorakennuksen takia. Toivottavasti siellä taso vähintäänkin säilyy!
- xx
Mäkifani kirjoitti:
Miksi vaihtui ylläpitäjä? Olen käynyt Vuohimäessä fillarireissulla monena kesänä ja se on suosikkini ison alueen, mukavan uimarannan aamusaunan ja siistin huvilamaisen vastaanottorakennuksen takia. Toivottavasti siellä taso vähintäänkin säilyy!
Varmaan kannattavuus syystä! Ei taida olla kultakaivos!
Toivottavasti tuo taso edes säilyy. - Mäkifani
xx kirjoitti:
Varmaan kannattavuus syystä! Ei taida olla kultakaivos!
Toivottavasti tuo taso edes säilyy.Ai niin tuo Lomaliitto meni talvella konkurssiin, vaikka nettisivut on kyllä vielä sillä nimellä. Aina kun olen käynyt Vuohimäessä, niin siellä on kyllä ollut vilkasta. Eihän se leirintämaksu tietenkään kovin paljon ole, joten ei varmaan mikään kultakaivos tosiaan. Kaikkea hyvää toivon Vuohimäelle, vaikka tänä kesänä en sinne ehkä kerkeä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1265666
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai984866Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1404824Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3952429- 1312360
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv22017- 1121923
- 2561627
- 3831387
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.601233