Onko Savonlinnassa leirintäaluetta? Olen hakennut internetista mutta löytän vain punkaharjussa muttei Savonlinnassa. Eikö se ole sielläkin?
Kiitos ennelta
Savonlinna
5
519
Vastaukset
- !!!=???
Vuohimäki camping kyllä löytyy n.7 km Savonlinnasta.
- naapurisi
aukeaa varmaan tänä viikonloppuna.
Leirintäalueen ylläpitäjä vaihtui keväällä ja siitä johtui varmaan tuo "markkinointikatkos"- Mäkifani
Miksi vaihtui ylläpitäjä? Olen käynyt Vuohimäessä fillarireissulla monena kesänä ja se on suosikkini ison alueen, mukavan uimarannan aamusaunan ja siistin huvilamaisen vastaanottorakennuksen takia. Toivottavasti siellä taso vähintäänkin säilyy!
- xx
Mäkifani kirjoitti:
Miksi vaihtui ylläpitäjä? Olen käynyt Vuohimäessä fillarireissulla monena kesänä ja se on suosikkini ison alueen, mukavan uimarannan aamusaunan ja siistin huvilamaisen vastaanottorakennuksen takia. Toivottavasti siellä taso vähintäänkin säilyy!
Varmaan kannattavuus syystä! Ei taida olla kultakaivos!
Toivottavasti tuo taso edes säilyy. - Mäkifani
xx kirjoitti:
Varmaan kannattavuus syystä! Ei taida olla kultakaivos!
Toivottavasti tuo taso edes säilyy.Ai niin tuo Lomaliitto meni talvella konkurssiin, vaikka nettisivut on kyllä vielä sillä nimellä. Aina kun olen käynyt Vuohimäessä, niin siellä on kyllä ollut vilkasta. Eihän se leirintämaksu tietenkään kovin paljon ole, joten ei varmaan mikään kultakaivos tosiaan. Kaikkea hyvää toivon Vuohimäelle, vaikka tänä kesänä en sinne ehkä kerkeä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1835047Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,214440Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993127Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2563007Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432912- 522521
- 271929
- 421812
- 701780
- 221777