detur

moi!!!
millainen on detur matkatoimistona?? entä niiden palvelut alanyassa?? entä onko kelllään kokemusta Boulevard hotellista?? entä millaiset ovat lennot alanyaan?? kuulin et koneet ovat turkkilaisia :D
3364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itsellä ei ole pahaa sanottavaa; kaikki on toiminut aina varsin jouhevasti. Palveluita en ole tarvinnut mutta sen mitä oppaita tavannut, niin aina ovat ystävällisesti palvelleet. Lennot ovat myös olleet ok: lähteneet ajallaan molemmista päistä ja palvelu koneessa miellyttävää. Takaisinlento on ollut hieman uuvuttava, kun kone lähtenyt aamun sarastaessa Antalyasta ja täten kentälle matkattu keskellä yötä ja aamuyö vietetty kentällä. Yksin menee kyllä mutta en lähtisi pienten lasten kanssa. Koneet ihan siistit ja jalkatilaakin riittävästi. Eipä tuo turkkilaisuus ole haitannut; samalla tavalla on ilmassa pysynyt kuin Finnairkin.

Joku tulee kommentoimaan tähän ketjuun, että junttien matkatoimisto ja kaikki ongelmat matkustaa Deturilla (kuten on tehnyt noin miljoonassa viestiketjussa aiemmin) mutta samanlaista väkeä sitä matkaa Deturilla kuin muillakin yhtiöillä ja tämän sanon useamman kerran kokemuksella Deturista. Eikä ole edes "halpisyhtiö" mielestäni. Detur hävisi hintavertailussa Tjärelle useampia satasia, kun etsin kesälle 3 viikon matkoja. Hinta oli ainoa syy, miksi valitsin Tjären enkä Deturia.

Eli samanlainen matkatoimisto kuin muutkin =)

Äänestä

Olen samaa mieltä edellisen vastaajan kanssa. Käyttänyt aurinkomatkoja, tjäreä, nasaria ja deturia.
Tänä kesänä voiton vei Detur meille sopivimpien lentojen takia.

Äänestä

Olimme tyttäreni kanssa toissa kesänä ko.hotellissa eikä meillä ole mitään moitittavaa, päinvastoin. Henkilökunta vilpittömän ystävällistä, ei liian tuppautuvaa vaikka halusivatkin aina tietää mitä olimme suunnitelleet päivän ohjelmaksi. Olimme tuolloin ainoat suomalaiset hotellissa joten meistä pidettiin erittäin hyvää huolta tarkistamalla että kaikki oli aina ok. Hotellissa söimme vain aamupalan mutta kertaakaan meille ei tyrkytetty päivällistä, muistutettiin kyllä ystävällisesti nesteen tarpeellisuudesta elokuun helteillä. Deturin palveluihin, se vähä mitä tarvittiin, olemme erittäin tyytyväisiä. Paluulento on ehkä ainoa miinus, myöhään illalla Alanyasta Antalyaan ja lento kotiin aamuksi mutta mukavan loman jälkeen sekään ei harmittanut.
Mukavaa lomamatkaa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ahjaton kirjoitti:

moi!!!
millainen on detur matkatoimistona?? entä niiden palvelut alanyassa?? entä onko kelllään kokemusta Boulevard hotellista?? entä millaiset ovat lennot alanyaan?? kuulin et koneet ovat turkkilaisia :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu