Massat

Mitä eroa on Cernit ja Fimo massoilla?
Onko jompikumpi parempaa tai edullisempaa?
Kiitos sinulle, joka tiedät ja viitsit kertoa. Mukavaa (käsityö)kesää kaikille palstan lukijoille.
1137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hei! Olen ainakin kuullut että Cernitiin ei jäisi sormenjälkiä sitä muovaillessa ja se olisi kiinteämpää ja Fimoon jää hiukan sormenjälkiä ja on aika löysää..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitä eroa? kirjoitti:

Mitä eroa on Cernit ja Fimo massoilla?
Onko jompikumpi parempaa tai edullisempaa?
Kiitos sinulle, joka tiedät ja viitsit kertoa. Mukavaa (käsityö)kesää kaikille palstan lukijoille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu